Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

2 września odbędą się XVIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

2018/08/21

2 września we Włoszczowie odbędą się XVIII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Tegoroczne święto plonów będzie wyjątkowe ze względu na przypadającą rocznicę 100 lat niepodległości Polski i 20 lat województwa świętokrzyskiego.

Osiemnaste Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie rozpoczną się przemarszem korowodu dożynkowego sprzed Urzędu Miasta i Gminy do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Po eucharystii zebrani udadzą się na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie rozpocznie się obrzęd dożynkowy przygotowany przez Wojewódzki Dom Kultury z udziałem delegacji powiatowych, które ośpiewają i obtańczą swoje wieńce wyłonione w konkursach powiatowych. Punktem kulminacyjnym tego niezwykle barwnego widowiska będzie rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy.

Dożynki regionalne jest okazją do przedstawienia lokalnych artystów, zespołów z regionu, młodych utalentowanych osób, rękodzielników, a także dorobku świętokrzyskich instytucji kulturalnych. Na stoiskach zaprezentują się m.in. Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie i Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne, które przygotowało dla młodszych widzów widowiskowe doświadczenia chemiczne i warsztaty przekazujące w sposób atrakcyjny i nieszablonowy wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Zwieńczeniem regionalnych dożynek będzie koncert disco polo – gwiazdą wieczoru będzie Shazza. Gości czeka także zabawa pod gwiazdami z grupą Camel.

Więcej informacji: Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

_______

Organizatorami wojewódzkiego święta plonów są: marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej Ryszard Ciźla, starosta włoszczowski Jerzy Suliga oraz Grzegorz Dziubek, burmistrz Włoszczowy.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 69
Realizacja nbStudio