Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

REWANŻ z medalami na Mistrzostwach Europy World Artistic Dance Federation

2018/06/19

W miniony weekend, w dn. 15-17 lipca, sześćdziesięcioosobowa ekipa tancerzy ze Studia Tańca i Stylu REWANŻ Tomasza Rowińskiego wzięła udział w Mistrzostwach Europy międzynarodowej organizacji tanecznej World Artistic Dance Federation. Kielecki zespół do Szczecina przybył bronić tytułów Mistrzów Europy sprzed roku i ten cel udało się osiągnąć. Podopieczni Tomasza Rowińskiego dwukrotnie stanęli na najwyższym podium.

"Mazurka Dąbrowskiego" wysłuchali po zwycięstwie w kategorii Artistic Dance Show Super Show Cases  /duże produkcje/,  w której zaprezentowali barwną choreografię "Paris by Night". Zwycięska scenografia inspirowana była ulicami Paryża, a tancerze wystąpili w 115 kostiumach, m.in. wzorowanych na modzie Paryża lat 50. oraz współczesnych strojach tancerek paryskich kabaretów i ulicznej mody.

Drugi złoty medal zawisł na szyjach kieleckich tancerzy po zaprezentowaniu choreografii "Operation" w kategorii Artistic Dance Show Small Team /małe grupy do 8 osób/. Tym występem najlepsi "rewanżowi" tancerze w zielono-białych strojach obronili tytuł Mistrzów Europy z ubiegłego roku.

Więcej: "Rewanż" z medalami...

Fot.: STiS REWANŻ

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 193
Realizacja nbStudio