Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Promocja cyklu powieści ISA. SAGA Z KRAJU ŻELAZA

2018/06/06

W piątek 15 czerwca księgarnia "Pod zegarem" i WDK zapraszają Państwa na spotkania z Andrzejem Przychodnim, autorem cyklu "ISA. Saga z kraju żelaza" (w księgarni o godz. 15.00, w WDK – o godz. 18.00).

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

_______

"ISA. Saga z Kraju Żelaza" (czyt. Aisa), autorstwa Andrzeja Przychodniego, opublikowana staraniem wydawnictwa Profil-Archeo, jest osadzona w realiach starożytnej historii ziem polskich i Europy. Częściowo jej akcja toczy się także na terenie Azji Mniejszej, w roku 162 n.e. – w czasach rozpoczynającej się wówczas wojny Imperium Rzymskiego z Królestwem Partów i poprzedzających bezpośrednio tzw. wojny markomańskie – wieloletnie zmagania Rzymu z barbarzyńcami zamieszkującymi w bezpośrednim sąsiedztwie dzisiejszej Polski. 

Wydarzenia historyczne są jednakże wyłącznie tłem dla podjętej przez autora próby barwnego ukazania dawnych mieszkańców naszego kraju, ich obyczajowości, charakterów, codziennych i niecodziennych problemów. Ten obraz barbarzyńców został skonfrontowany z warstwą rzymską, tj. relacją dotyczącą wydawałoby się bardziej cywilizowanej części antycznego świata czy raczej kreujących go ludzi. 

Fabuła powieści, opierająca się na porównaniu dwóch istniejących obok siebie i podlegających wzajemnym wpływom rzeczywistości, była na tyle interesująca, że decyzja o opublikowaniu książek Andrzeja Przychodniego została przez wydawnictwo podjęta szybko i okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. 

I tom sagi – "Kamień Nerthus" ukazał się w sierpniu ubiegłego roku i uzyskał pierwsze pozytywne recenzje, będąc nazywanym nawet polską odpowiedzią na "Gladiatora". 

Tom II – "Okręg Alków" – również zyskał już uznanie czytelników. 

Obecnie autor pracuje nad III tomem sagi.

_______

Ci z Państwa, którzy nie mieli jeszcze okazji zetknąć się z "Sagą z Kraju Żelaza", będą mogli kupić książki pana Andrzeja podczas spotkań.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 8
Realizacja nbStudio