Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Teatr Plastyczny SEN nominowany do tegorocznych Scyzoryków w kategorii Teatr

2018/05/17

Z wielką radością pragniemy Państwa poinformować, że Teatr Plastyczny SEN działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach został nominowany do nagrody w kategorii Teatr podczas jubileuszowej X edycji Scyzoryków 2018.

Teatr Plastyczny SEN zrzesza osoby głuche. Dotychczas brał udział w międzynarodowych festiwalach teatralnych organizowanych dla osób niepełnosprawnych i nominacje do Scyzoryków odbiera jako ogromne wyróżnienie. 

Choć teatr działa dopiero od niecałych 5 lat, to już po raz drugi zdecydował się rywalizować z grupami teatralnymi z naszego regionu. 

W ostatniej edycji Scyzoryków SEN wystartował z inscenizacją "Sztuka ciszy", zdobywając najwięcej głosów (5732) oddanych przez czytelników "Echa Dnia". Zgodnie z regulaminem, powołana przez organizatora Rada Artystyczna wyłoniła innego zwycięzcę IX edycji – został nim teatr z Pińczowa. 

Obecnie zespół TP SEN przygotowuje się do najnowszej inscenizacji plastycznej zatytułowanej "Sny i marzenia" oraz do występów we włoskim Trento.

Teatr tworzą:

– Sandra Tofil,

– Ewa Karpińska,

– Felicja Jujeczka,

– Krystyna Skoczek,

– Irena Moskal,

– Artur Tengler,

– Michał Michta.

Zapraszamy Państwa do wsparcia TP SEN w tegorocznym głosowaniu – zagłosować można, wysyłając smsa o treści SA.1 pod nr 72355 (koszt: 2,46 zł z VAT). 

Można też bezpłatnie oddać głos przez internet:

http://www.echodnia.eu/plebiscyt/teatr-plastyczny-sen

Za każdy oddany głos bardzo dziękujemy.

_______

Dodatkowych informacji o działalności TP SEN udziela jego założyciel i opiekun – Tomasz Irski, nr tel.: 41 36 55 140. 

_______

Info i fot.: Tomasz Irski

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 45
Realizacja nbStudio