Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

W dn. 5-7 czerwca zapraszamy na Świętokrzyskie Spotkania Filmowe

2018/05/16

Kino studyjne Fenomen zaprasza Państwa do udziału w nowym autorskim projekcie - w Świętokrzyskich Spotkaniach Filmowych. Są one częścią jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Rozpoczną się 5 czerwca, w dniu ustanowionym świętem województwa świętokrzyskiego. Dlatego też pierwsza edycja nosi podtytuł "Świętokrzyskie w kadrze" i ma na celu prezentację dzieł filmowych częściowo lub w całości zrealizowanych na terenie całego naszego regionu.

W ciągu trzech dni zaplanowano dopołudniowe pokazy dla grup szkolnych (wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc) połączone z prelekcjami zaproszonych gości i warsztatami plastycznymi. Popołudnia i wieczory przeznaczone są na projekcje filmowe, spotkania filmowe i na zakończenie - na specjalny seans filmowo-muzyczny odrestaurowanego filmu przedwojennego "Bestia" z Polą Negri.

Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa fotosów i plakatów z filmów zrealizowanych w całym regionie świętokrzyskim na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Pochodzą one ze zbiorów profesora UJK Janusza Detki. Czynne będzie także stoisko z gadżetami regionalnymi firmy Sense of Poland. W holu kina przygotowana będzie specjalna strefa leżaków.

Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny za okazaniem zaproszeń, które można odbierać w kasie kina.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona!

Więcej informacji: Jarek Skulski, kierownik kina Fenomen, nr tel.: 669 555 019.

 

Program Świętokrzyskich Spotkań Filmowych, s. 1

Program Świętokrzyskich Spotkań Filmowych, s. 2

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 26
Realizacja nbStudio