Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

W dn. 20-22 kwietnia zapraszamy Państwa na Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO

2018/03/29

Drewno, filc, kolorowe szkiełka i kawałki blaszek – z tego może powstać coś niespotykanego – przekonują twórcy rękodzieła artystycznego i zapraszają na Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego "Rękodzieło", organizowane przez Targi Kielce i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Pomysłodawcy kuszą gości nową formułą – w roku 2018, oprócz grudniowej edycji świątecznej, pojawia się wiosenna edycja targów.

Od 20 do 22 kwietnia hale targowe Targów Kielce wypełnią się rękodzielnikami, czyli osobami, które tworzą rękodzieło, z całej Polski. Co ciekawe, nie zabraknie także zagranicznych wystawców, którzy zaskoczą swoimi oryginalnymi dziełami. Właśnie dzięki coraz większemu zainteresowaniu twórców spoza Polski, wydarzenie awansowało do rangi międzynarodowej.

Wiosenna edycja to nowe, świeże wzory i niespotkani dotąd wystawcy. Goście będą mogli podziwiać prace artystów, szukać dekoratorskich inspiracji, a także wzbogacić się o niepowtarzalne przedmioty. Domowe ozdoby, ciekawe, kobiece dodatki, biżuteria, a także oryginalna porcelana i pomysłowe zabawki dla dzieci – tego wszystkiego będzie można szukać w licznych, kolorowych kramach. Nie zabraknie niekonwencjonalnych kolekcji odzieżowych. Tradycją targów  są warsztaty rękodzieła prowadzone przez twórców, którzy prezentują na żywo, jak powstaje coś z niczego. To punkt obowiązkowy dla każdego gościa odwiedzającego Targi Kielce, a zajęcia są przygotowane również dla najmłodszych zwiedzających.

Regulamin, karta zgłoszenia

Osoby do kontaktu dla gości i wystawców:

  • Tomasz Irski, nr tel.: 41 36 55 140, e-mail: tomasz.irski@wdk-kielce.pl - Dział Promocji i Organizacji Imprez WDK,
  • Ewelina Matys, nr stacj.: 41 36 51 211, nr kom.: 606 610 073; e-mail: matys.ewelina@targikielce.pl - Targi Kielce Exhibition & Congress Centre.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 17
Realizacja nbStudio