Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

56 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

2011/05/16

Eliminacje wojewódzkie 56 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 2-3 maja 2011 r. w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach k/ Suchedniowa, gdzie dla  ruchu recytatorskiego „dworkowe odrzwia” stoją szerokim otworem, gdyż kieruje nim Monika Kowalczyk – wybitna recytatorka, laureatka wielu konkursów ogólnopolskich.
Dziewiętnastu uczestników, wyłonionych w pięciu eliminacjach rejonowych spośród  66-osobowej grupy recytatorów, konkurowało w trzech turniejach: recytatorskim ( młodzieży szkolnej i osób dorosłych), poezji śpiewanej i „wywiedzione ze słowa” o zakwalifikowanie do finału ogólnopolskiego.
 Jury w składzie Alina Czyżewska, Marian Kamecki i Hubert Guza wybrało doskonałych z najlepszych recytatorów woj. świętokrzyskiego. I tak ekipę naszego województwa tworzą :
a)    recytatorzy 
            Filip KRZYSIEK – MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim
            Karol BERNACKI – MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim
            Maciej ADRIAN     - MCK w Skarżysku-Kamiennej
b)    „wywiedzione ze słowa” -  Piotr KOGUT – Ostrowiec Świętokrzyski
c)    poezja śpiewana – Izabela PAŚ i Patrycja SZUBSTARSKA z Sandomierskiego Centrum Kultury otrzymały możliwość kwalifikacji na podstawie nagrań.
Eliminacje dały sposobność poznania bardzo wysokiego, wyrównanego poziomu umiejętności prezentacji „żywego słowa” wszystkich uczestników. Żadna z prezentacji  nie pozostawiała odbiorcy obojętnym. Na wyróżnienie zasłużyły – Maria Lewaniak z Kielc i Anna Jedlikowska z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zarówno niebanalne poszukiwania repertuarowe, jak i kreacje aktorskie zbudowane na materiale literackim, świadczyły o dążeniu do dojrzałości warsztatu recytatorskiego występujących. Laureaci i wyróżnieni uhonorowani zostali nagrodami ufundowanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Starostwo Powiatowe w Kielcach, Wojewódzki Dom Kultury oraz kielecki oddział Towarzystwa Kultury Teatralnej.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 257
Realizacja nbStudio