Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

WDK wspiera WOŚP i zaprasza na własną scenę!

2018/01/12

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał imprezy, jak co roku, zapowiada się niezwykle interesująco. W wielu miejscach Kielc odbywać się będą koncerty i licytacje. Swoją scenę tradycją lat ubiegłych przygotuje także Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

W niedzielę w godzinach od 14.00 do 16.30 przy pomniku Henryka Sienkiewicza zaprezentują się soliści i zespoły wokalne Studia Piosenki WDK, aktorzy Studia Teatralnego LS oraz Zespół Pieśni i Tańca "Kielce", który dodatkowo zachęcał będzie ochotników do nauki tańca. Odwiedzający scenę WDK będą mogli zapoznać się z najnowszym repertuarem kina Fenomen, a przy okazji wziąć udział w licytacji karnetów wstępu.

Równocześnie z trwającymi przy pomniku Sienkiewicza licytacjami w siedzibie kina Fenomen odbędzie się specjalny pokaz filmu "Maudie". Biletem wstępu dla wszystkich kinomaniaków będzie dobrowolny datek do puszki WOŚP. Początek seansu o godzinie 14.00.

Wśród wielu aukcji, jakie podczas niedzielnego popołudnia odbywać się będą na scenie zorganizowanej przez WDK, można będzie wylicytować trzy zaproszenia na indywidualny kurs pierwszego tańca weselnego w Szkole Tańca Charleston Wojewódzkiego Domu Kultury.

Dochód z tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczony będzie na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

"W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach" – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Na wszystkich uczestników wydarzenia czekać będzie kamera Platformy Informacji Kulturalnej, przed którą każdy będzie mógł złożyć życzenia oraz podzielić się własnymi wspomnieniami i przemyśleniami o trwającej ponad ćwierć wieku akcji pomocy dla dzieci i seniorów.

 

Łukasz Kopczyński (PIK)

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 62
Realizacja nbStudio