Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Premiera filmu PIOSNKA O BELINIE

2017/12/11

Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników historii Polski na niecodzienne wydarzenie. W dniu 12 grudnia 2017 roku o godzinie 18.00, w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbędzie się premiera filmu pt. "Piosnka o Belinie"

Powstały film to fabularyzowany dokument poświęcony postaci słynnego kawalerzysty – Władysława Beliny-Prażmowskiego urodzonego pod Opatowem. Film stanowi swoistego rodzaju podróż w czasie do miejsc i wydarzeń, w których rodziła się legenda Beliny, a wraz z nią legenda Legionów i początków odradzającej się Jazdy Polskiej XX wieku. 

W programie premiery m. in.: spotkanie z reżyserem Przemysławem Bednarczykiem oraz krótki film wprowadzający pt.: "A pieśń wspominać Cię będzie…" dotyczący tradycji kawaleryjskich i pamięci Władysława Beliny-Prażmowskiego. 

Film zrealizowany został dzięki środkom finansowym, jakie Kielecki Szwadron Kawalerii otrzymał w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, ogłoszonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wspieranych dodatkowo przez Instytut Pamięci Narodowej, Fundację Polskiej Grupy Zbrojeniowej, regionalne władze szczebla rządowego i samorządowego oraz p. Jarosława Rusieckiego – Przewodniczącego Senackiej Komisji Obrony Narodowej.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny!

Więcej informacji – Robert Mazur, nr tel.: 661 174 541.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 83
Realizacja nbStudio