Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

13 listopada w WDK odbędzie się wernisaż wystawy prac Stanko Kostica

2017/10/23

13 listopada o godz. 17.00 w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zostanie otwarta wystawa prac serbskiego fotografika Stanko Kostica.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

_______

Artysta fotografik Stanko Kostic urodził się w północno-wschodniej Serbii, w Pozarevcu w 1964 roku. Od najmłodszych lat interesuje się fotografią. Choć z wykształcenia jest informatykiem, zawodowo skoncentrował się na fotografii. Szczególnie interesuje go dokumentowanie rodzimych historii, starych ludzi i ich dawnych zawodów, piękna przyrody, krajobrazów i starych budowli. Zajmuje się kulturą i tradycją Serbii, interesuje go również sztuka kościelna spoza Serbii. 

Dotychczas prace Stanko Kostica były prezentowane na ponad 100 wystawach. Miał 48 indywidualnych wystaw w Serbii i zagranica (m.in. w Muzeum Etnograficznym w Belgradzie, w Pałacyku Księżnej Ljubicy w Belgradzie, w Galerii Nauki i Techniki Serbskiej Akademii Nauk i Sztuki, w Pałacu Zjednoczenia Europy w Strasburgu, w Instytucie Antropologii i Etnologii w Warszawie, czy Muzeum Narodowym Sztuki w Otrębusach pod Warszawą). 

Zdjęcia Stanko Kostica są publikowane w wielu magazynach, książkach i kalendarzach.

Więcej informacji o artyście: 

http://beogradfoto.rs/2013/12/30/legat-stanka-kostica/

http://www.sirogojno.rs/cuvar-zavicajnih-prica-stanko-kostic-fotografije

Zdjęcia Stanko Kostica będzie można oglądać w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach w dn. 13 – 19 listopada.

Na wystawę zapraszają Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Ambasada Polska w Belgradzie.

_______

Zainteresowanym dodatkowych informacji nt. wystawy prac Stanko Kostica udziela opiekun wystawy – Małgorzata Kaczmarek, nr tel.: 41 36 55 140 (w godz. 8.00 – 15.00).

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 109
Realizacja nbStudio