Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

12 listopada zapraszamy na spektakl ATRAKCYJNY POZNA PANIĄ...

2017/10/11

W niedzielę 12 listopada o godz. 17.00 zapraszamy Państwa do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na spektakl – komedię "Atrakcyjny pozna panią...". 

Bilety w cenie 35–75 zł są do kupienia w Impresariacie WDK lub na stronie kupbilecik.pl

_______

"Atrakcyjny pozna panią..." to komedia, która powstała w 2000 roku, stając się prawdziwym hitem teatralnym. Dotychczas była prawie 1000 razy prezentowana w Polsce i zagranicą. Teraz powróciła na scenę w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie.

Obsada: Mikołaj Roznerski, Sylwester Maciejewski, Lech Dyblik, Adriana Kalska, Klaudia Kuchtyk, Elżebieta Jarosik oraz Aleksandra Nieśpielak.

Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń "stara panna" czy "stary kawaler". Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie "samotnych z wyboru". "Atrakcyjny pozna panią..." nie jest komedią o singlach po japońsku, grecku, czy żydowsku. Jest prawdziwą polską historią o Stasiu  starym wiejskim kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy anons i kłamie w nim, ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmena mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty. W miłosnych rozterkach, dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh  Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan "do szklanki". Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka  młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce. Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna młoda dziewczyna wyglądająca jak prawdziwa dama... I dopiero teraz zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.

Źródło: Marek Rębacz

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 25
Realizacja nbStudio