Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

1 października na Stadionie Leśnym w Kielcach odbędzie się XI Hubertus Świętokrzyski

2017/09/26

Parada kawalerii, pokaz ujeżdżania, pokazy sokolników i psów myśliwskich – to tylko niektóre z atrakcji czekających na gości Hubertusa Świętokrzyskiego 2017, który odbędzie się 1 października w Kielcach. W ubiegłym roku w święcie wzięło udział 10 000 osób.

Hubertus to święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Nazwa pochodzi od świętego Huberta – patrona myśliwych i jeźdźców. Święto po raz pierwszy było obchodzone około 1444 roku.

Hubertus Świętokrzyski odbędzie się już po raz jedenasty. Uroczystości rozpocznie o godzinie 11.00 msza święta w bazylice katedralnej. Następnie uczestnicy przejdą w korowodzie św. Huberta na Stadion Leśny w Kielcach, gdzie odbywać się będą główne uroczystości. Uczestnicy Hubertusa Świętokrzyskiego będą mogli obejrzeć paradę kawalerii w wykonaniu Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich, prezentację psów myśliwskich oraz pokazy ujeżdżania, sokolnicze i konne, a na zakończenie odbędzie się pogoń za lisem. Na scenie wystąpią zespoły myśliwskie. Podczas imprezy będzie można spróbować potraw z dziczyzny. Na gości imprezy będą czekały stoiska z pamiątkami, archeologią łowiecką, akcesoriami łowieckimi i myśliwskimi.

Wstęp wolny.

Organizatorami Hubertusa Świętokrzyskiego są: Polski Związek Łowiecki w Kielcach, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

Źródło: PIK

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 103
Realizacja nbStudio