Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zbliża się kolejna edycja Festiwalu Kielce ROCKują. Już teraz zapraszamy na koncerty!

2017/07/10

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, 5. już, edycja festiwalu Kielce ROCKują. 30 sierpnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wystąpi zespół The Animals and Friends (godz. 19.00), 31 sierpnia – TSA (godz. 19.00) i 17 września – Dudley Taft, Neal Black i Manu Lanvin (godz. 17.00). Informacje i bilety: Agencja Koncertowa EWA-K.

Serdecznie zapraszamy!

_______

The Animals & Friends to grupa wykonująca klasyczny repertuar legendarnych The Animals. Zespół tworzą dwaj członkowie oryginalnego składu The Animals: perkusista John Steel i grający na instrumentach klawiszowych Mick Gallagher, a towarzyszą im Danny Handley i Scott Whitley. Na koncercie Animalsów w WDK nie zabraknie takich utworów jak „We Gotta Get Out Of This Place”, „Boom Boom”, „Don’t Let Me Be Misunderstood”, „Baby, Let Me Take You Home”, „I Put A Spell On You” czy jednego z najlepiej sprzedających się singli w historii całej muzyki popularnej – „House of the Rising Sun”. 

TSA – zespół powstał w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka. W 1981 roku jako instrumentalny kwartet TSA w składzie: Marek Kapłon – perkusja, Stefan Machel – gitara, Janusz Niekrasz – gitara basowa, Andrzej Nowak – gitara wygrał Festiwal w Jarocinie. Już miesiąc później, na festiwalu Pop Session w Sopocie, do składu dołączył wokalista Marek Piekarczyk.

W latach 1981–1983 sprzedano setki tysięcy egzemplarzy płyt TSA, płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. W kolejnych latach TSA nadal prowadziło ożywioną działalność koncertową. W Europie ukazały się dwa albumy – „Spunk” i „Heavy Metal World”. W latach 1987–1989 zespół występował w Teatrze Muzycznym w Gdyni w rock-operze „Jesus Christ Superstar. Główną rolę zagrał Marek Piekarczyk.

W 2001 roku TSA powróciło do koncertowania w klasycznym składzie i oficjalnie ogłosiło wznowienie działalności. W kwietniu 2004 roku wydany został ich zupełnie nowy album „Proceder”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. Od powrotu na scenę w oryginalnym składzie zespół TSA wystąpił na kilkuset koncertach w kraju a także w sąsiednich Czechach oraz za oceanem w USA i Kanadzie.

Dudley Taft to gwiazda amerykańskiej sceny blues-rockowej. Po blisko 30 latach pracy z różnymi zespołami (od typowo rockowych rodem z Los Angeles, po grunge prosto z Seattle, na czele ze Sweet Water, z którym towarzyszył w trasach Alice in Chains oraz Second Comig, z którym nagrywał dla Capitol Records, umieszczając swój przebój na ścieżce dźwiękowej filmu ,,Szósty Zmysł’’ z Bruce Willisem), Dudley powrócił do swoich wczesnych inspiracji bluesowymi mistrzami. W 2010 roku wydał niezwykle przychylnie przyjęty przez krytykę debiutancki album ,,Left for Dead’’. Udany debiut potwierdził wydany w 2013 roku kolejny album ,,Deep Deep Blue”, entuzjastycznie przyjęty przez recenzentów i publiczność. Wszyscy podkreślają nietuzinkowe umiejętności gitarowe Dudley’a Tafta, stawiając go w jednym szeregu z gitarowymi ikonami obecnej sceny blues-rockowej na świecie. 

Neal Black to amerykański gitarzysta i wokalista z San Antonio w Texasie mający w dorobku 9 autorskich albumów, a także współpracę z takimi znaczącymi muzykami jak: Chuck Berry, Lucky Peterson, Jimmy Dawkins, Johnnie Johnson, Elliott Murphy, Fred Chapellier & Billy Price, Popa Chubby, Michael Jones, Jennifer Batten (Michael Jackson), John Sebastian (The Doors), Gerardo Velez (Jimi Hendrix), Gib Wharton (Van Morrison, Cassandra Wilson), Jon Paris (Johnny Winter), Harvey Brooks (Bob Dylan) oraz The Chambers Brothers. W latach 80. regularnie suppotrował koncerty takich mistrzów jak: Stevie Ray Vaughan, Albert King, Johnny Copeland, The Fabulous Thunderbirds i wielu innych. Studiował muzykę w The Southwest Guitar Conservatory w klasie takich mistrzów jazzu jak: Barney Kessel, Lenny Breau, Herb Ellis i Jacky King.

Ze swoim zespołem występował w 21 krajach na największych festiwalach świata: Montreal International Jazz Festival (Kanada), Woodstock 20-lecie (Nowy Jork), Guadalajara Blues Fest. (Meksyk), Antone'S (Texas), Montreux Jazz Festival (Szwajcaria), HELL BLUES Fest (Norwegia), Le Bataclan (Paryż/Francja).

Dyskografia Neala Blacka:

 • Neal Black and the Healers (Dixiefrog) 1993
 • Black power (Dixiefrog) 1994
 • Going back to Texas (Dixiefrog) 2000
 • Dreams are for loser (Dixiefrog) 2003
 • The Blues Conspiracy (Dixiefrog) 2004
 • Handful Of Rain (Dixiefrog) 2007
 • Sometimes the truth (Dixiefrog) 2011
 • Before Daylight (Dixiefrog) 2014

Manu Lanvin (wł. Emmanuel Lanvin), rocznik 1974, francuski bluesman, wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, lider własnego zespołu The Devil Blues i syn sławnego aktora Gérarda Lanvina.  Entuzjasta i oddany sprawie propagator klasyki bluesa (Robert Johnson, Skip James, Elmore James), jak również rewolucjonistów błękitu w stylu The Black Keys czy The White Stripes. Jego wrażliwość muzyczną ukształtowali tacy giganci gitary jak: Jimi Hendrix, Jeff Beck, Jimmy Page, Eric Clapton, dlatego jest dzisiaj znaczącą osobowością na europejskiej scenie muzycznej z autorskim dorobkiem 6 albumów i udokumentowaną współpracą z takimi mistrzami gatunku jak: Calvin Russell (albumy: "Eat Dawg Dawg", „Contrabendo", „The last call, in the heat of a night by Calvin Russell), Neal Black, Paul Personne, oraz Sweet Georgia Brown. 

Z dużym powodzeniem koncertował w Azji, Ameryce, Kanadzie, a także na rodzimym kontynencie, odwiedzając tak prestiżowe miejsca jak: Olympia, Apollo Theater, Montreux Jazz Festival, Cahors Blues Festival i inne. 

Skład zespołu:

 • Manu Lanvin – guitar & vocal
 • Jimi Montout – drums
 • Nicolas Bellanger – bass

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 100
Realizacja nbStudio