Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

9 i 10 grudnia zapraszamy Państwa na Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego

2017/06/29

9-10 grudnia 2017 r. na terenie Targów Kielce odbędą się Międzynarodowe Targi Rękodzieła Artystycznego – wspólne przedsięwzięcie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach i Targów Kielce. Serdecznie zapraszamy Państwa na to wyjątkowe wydarzenie. Wcześniej - już 7 października - w WDK odbędzie się kolejny, IV Salon Rękodzieła Artystycznego.

15  marca 2017 r. podpisana została umowa pomiędzy Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach a  Targami Kielce na organizację Międzynarodowych Targów Rękodzieła Artystycznego. Jest to swego rodzaju podsumowanie projektu Salon Rękodzieła Artystycznego, realizowanego w WDK od początku 2017 r.

Oprócz rękodzielników – wytwórców biżuterii, zabawek, torebek, haftowanej pościeli, szydełkowych serwet i innych przedmiotów do domu itp. małych dzieł sztuki, organizatorzy zapraszają na targi także twórców ludowych zrzeszonych w kołach  gospodyń wiejskich. Zamysłem organizatorów jest również zaprezentować  sztukę ludową z regionu świętokrzyskiego, polskiego, słowackiego, czeskiego, ukraińskiego, a nawet greckiego. W tym celu  wydrukowany został  folder promujący wydarzenie w języku czeskim, angielskim oraz polskim.

Wychodząc naprzeciw  oczekiwaniom sympatyków sztuki rękodzielniczej, organizatorzy planują w kolejnych latach realizować Targi Rękodzieła Artystycznego w  przedświątecznym okresie Wielkanocy  i Bożego Narodzenia.

Zainteresowanym szczegółowych informacji udzielają:

  • Tomasz Irski 41 3655140; tomasz.irski@wdk-kielce.pl  - Dział Promocji i Organizacji Imprez WDK KIELCE.
  • Ewelina Matys 41 3651211; 606 610 073; matys.ewelina@targikielce.pl  - Targi KIELCE exhibition & congress centre. (Ewelina Matys wspiera również wystawców w rezerwacji noclegów w Kielcach).

 

Ulotka do pobrania (wersja PL)

Ulotka do pobrania (wersja ANG)

Karta uczestnika

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 29
Realizacja nbStudio