Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zwiedzanie WDK podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich

2017/05/23

20 maja 2017 r. w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach udostępniono do zwiedzania zabytkowe podziemia i Izbę Regionalną, w której znajduje się kolekcja unikatowych dzieł sztuki ludowej autorstwa artystów z terenu województwa świętokrzyskiego. 

Liczące kilkaset metrów podziemne korytarze i tunele WDK skrywają wiele tajemnic i urządzeń z pierwszej połowy XX wieku. Goście Dni Otwartych Funduszy Europejskich zwiedzali je z przewodnikiem, dyrektorem WDK Jarosławem Machnickim, historykiem – pasjonatem dziejów Domu WF i PW, czyli WDK. Po Izbie Regionalnej gości oprowadzała wicedyrektor WDK, Małgorzata Michałowska-Wójcik, która przez wiele lat nawiązywała kontakty ze świętokrzyskimi artystami i dbała o sukcesywne wzbogacanie tej wyjątkowej kolekcji sztuki ludowej. 

Dziękujemy za odwiedziny. 

Chętnych do zwiedzenia zabytkowych podziemi WDK i Izby Regionalnej zapraszamy do kontaktu – nr tel.: 41 36 55 101.

Fot.: Grzegorz Majka (DAiEK WDK)

 

Fotorelacja z Dni Otwartych Funduszy Europejskich w WDK

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 22
Realizacja nbStudio