Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Promocja tomiku poezji Jana Lechickiego RELIEFY SERCA

2017/03/14

Dyrekcja Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach i Związek Literatów Polskich Oddział w Kielcach zapraszają Państwa na promocję książki Jana Lechickiego "Reliefy serca" z ilustracjami prof. Wincentego Kućmy, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 marca, o godz. 17.00 w Sali Kominkowej WDK.

Wstęp wolny.

_______

Jan Lechicki urodził się w Łagowie w 1931 r. Jest lekarzem – specjalistą medycyny ogólnej, pediatrii i organizacji służby zdrowia. Z zamiłowania jest także poetą, prozaikiem, fraszkopisarzem, aforystą i publicystą. Na rynku wydawniczym dostępnych jest wiele tomików jego wierszy, m.in.: "Pojedynek z soba?", "Okruchy dziecin´stwa", "Przetaczanie mys´li", "Wysupłane z pamie?ci", czy "Tomograf duszy". W sobotę autor przedstawi Państwu swoje najnowsze dzieło. Wiersze przeczytają aktorzy ze Studia Teatralnego LS działającego w WDK.

Jan Lechicki za dokonania pisarskie został dotychczas wyróżniony m.in. nagrodami w ogólnopolskim konkursie Mikołaja Reja, nagrodą m. Kielce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości literackiej, upowszechnianie i ochronę kultury oraz nagrodą Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za dokonania w zakresie twórczości literackiej. 

_______

Zapraszamy!

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 132
Realizacja nbStudio