Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

7 kwietnia zapraszamy na Country Meeting O ZŁOTY KOLT MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

2017/03/07

7 kwietnia w WDK odbędzie się Country Meeting "O Złoty Kolt Marszałka Województwa Świętokrzyskiego". Bezpłatne zaproszenia na imprezę już od środy (8 marca) można odbierać w WDK (nr tel.: 41 36 55 144). Początek imprezy: godz. 17.00.

Zapraszamy!

_______

Country Meeting "O Złoty Kolt Marszałka Województwa Świętokrzyskiego" jest bezpośrednim nawiązaniem do dobrej tradycji, kiedy to Kielce w latach 90. ubiegłego wieku były (po Mrągowie) drugim w Polsce ośrodkiem muzyki country. To właśnie w naszym mieście odbywał się festiwal muzyki country "O Złoty Kolt", do tradycji którego pragniemy nawiązać poprzez organizację Coutry Meetingu. Ostatnie spotkanie z muzyką country w ramach Festiwalu "O złoty Kolt" odbyło się w Amfiteatrze Kadzielnia w 1999 roku.

W Meetingu weźmie udział pięć zespołów: "Andrzej i Przyjaciele", "Wheels of steel Band", "U Ojca", "Limit Bluegrass Stare Wiarusy" oraz "Colorado Band". Tytułowy "Złoty Colt" oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł + sesję nagraniową w Studiu "United Records” otrzyma ten wykonawca, którego wskazana autorska piosenka wygra w głosowaniu publiczności. Planowane są także nagrody dla widzów, np. za najlepszy strój nawiązujący do tradycji Dzikiego Zachodu.

Organizatorami imprezy są: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Stowarzyszenie „Kielce Rockują” oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.

_______

Dodatkowych informacji zainteresowanym udziela Tomasz Kot, kierownik Działu Promocji i Organizacji Imprez WDK, nr tel.: 41 36 55 144.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 201
Realizacja nbStudio