Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Spektakl BRAT NASZEGO BOGA został odwołany

2017/03/03

Z przyczyn niezależnych od Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach spektakl "Brat naszego Boga" został odwołany.

_______

2 kwietnia 2017 r., dokładnie w 12. rocznicę śmierci Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II, na scenie WDK zostanie zaprezentowany spektakl "Brat naszego Boga" – adaptacja dramatu autorstwa JP II przedstawiającego losy polskiego powstańca, malarza i zakonnika św. brata Alberta Chmielowskiego.

Spektakl przygotował i wyreżyserował Artur Dziurman – znakomity krakowski artysta, aktor i reżyser, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, od 1989 roku związany zawodowo z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Na scenie WDK wystąpią aktorzy teatru SCENA MOLIERE z Krakowa i aktorzy pierwszego w Polsce Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego z Krakowa. 

Przedstawienie oparte na wybitnym tekście Ojca Świętego jest dostosowane do możliwości percepcyjnych współczesnego widza. Adaptacja dramatu przez reżysera Artura Dziurmana została uwspółcześniona a język uproszczony. W ponadgodzinnym spektaklu są sekwencje filmowe. – Wszystkie nasze projekty są multimedialne i przystępne dla przeciętnego widza. "Brat Naszego Boga" jest i dla pani sprzedającej obwarzanki i dla profesora uniwersytetu. – tłumaczy Artur Dziurman.

_______

Bilety na spektakl "Brat naszego Boga" w cenie 60 i 80 zł są do kupienia w Impresariacie WDK, nry tel.: 41 36 55 144, 665 202 306. (Grupy zorganizowane płacą 10 zł mniej za każdy bilet).

Dodatkowych informacji o spektaklu udziela Tomasz Kot, kierownik Impresariatu WDK, nry tel.: 41 36 55 144, 665 202 306.  

_______

Zapraszamy!

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 5
Realizacja nbStudio