Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Karnawałowy recital kielczanki Joanny Pietrzyk

2017/02/14

Świeżo po  zdanej maturze dostała się na studia do szkoły Schola Cantorum w Paryżu, do klasy profesora Eugena Indjica, do której normalnie nie przyjmują ludzi bez tytułu magistra. W wieku 21 lat uzyskała pierwszy tytuł naukowy ważny na terenie Francji, a teraz w Amsterdamie walczy o kolejny tytuł uznawany na całym świecie - na uczelni, na której przypada 50 kandydatów z całego świata na jedno wolne miejsce. Kielczanka Joanna Pietrzyk 21 lutego wystąpi w rodzinnym mieście z karnawałowym recitalem. Koncert niezwykle utalentowanej kielczanki odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Początek o godzinie 18.

Joanna Pietrzyk poza jednorazowym stypendium Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego, które wystarczyło na opłacenie połowy czesnego, może liczyć głównie na wsparcie rodziców. Sami są na emeryturze i odmawiają sobie wszystkiego, czego tylko można, żeby pomóc córce.  

Artystka na co dzień pomieszkuje to u jednych znajomych, to u innych, jeździ pożyczonym rowerem. Nie stać ją na podstawowe potrzeby, nie wspominając już o możliwości uczestniczenia w konkursach pianistycznych, których koszt jest bardzo wysoki. Trudno się przygotowywać do takich stresujących imprez polegających na silnej rywalizacji, nie mogąc zaspokoić podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie i mieszkanie w jakimś konkretnym miejscu.

- Generalnie plan jest taki: wytrzymać jakoś fizyczne niedogodności i skończyć te studia, grać najlepiej jak się da i szukać możliwości. Niestety, mam związane ręce w kwestii kariery, bo nie wiem co bym musiała zrobić, żeby zebrać  te kwoty potrzebne na wpisowe na konkursy i podróże – mówi Joanna Pietrzyk, która się nie poddaje: - Mam dużo pomysłów na sposoby popularyzacji muzyki klasycznej wśród ludzi z nią niezwiązanych. Blog i kanał na YouTube, które zaczęłam prowadzić z całkiem niespodziewanie dużym powodzeniem jak na liczbę wypuszczonych przeze mnie materiałów, stoją jednak odłogiem, bo trudno jest się zajmować rzeczami pro publico bono w sytuacji skrajnego wyczerpania, ogromnego stresu, chronicznego braku czasu i stałego napięcia. Gdyby moja sytuacja w jakiś sposób się zmieniła na lepsze, to mogłabym do tego wrócić i wpłynąć pozytywnie na rzeczywistość wokół nas. A to podstawowy cel mojego zajmowania się muzyką.

Na koncert Joanny Pietrzyk zapraszamy już 21 lutego.

Program koncertu 

  • J.S. Bach – preludium i fuga C-dur, I t. DWK (5 min)
  • W.A. Mozart – sonata c-moll (20 min)
  • F. Chopin – etiudy F-dur op. 10 nr 8 i gis-moll op. 25 nr 6 (5 min)

Przerwa

  • J. Brahms – 3 intermezza op. 117 (15 min)
  • A. Skriabin – Allegro de concert op. 18 (6 min)
  • B. Bartok – 15 węgierskich pieśni (15 min)

Więcej informacji: Tomasz Kot, kierownik Impresariatu WDK, nr kom.: 665 202 306, nr stacj.: 41 36 55 144.

Źródło: www.sejmik.kielce.pl

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 170
Realizacja nbStudio