Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

PORWANIE - widowisko teatralne oparte na prawdziwych wydarzeniach już 14 stycznia w WDK

2016/12/28

14 stycznia w godz. 18.00–19.20 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można obejrzeć "Porwanie" – widowisko teatralne oparte na prawdziwych wydarzeniach. 

Zarys fabuły:

Młoda, niewinna kobieta trafia w ręce bezwzględnych porywaczy i spędza z nimi kilka dni z dala od ludzi i wszelkiej pomocy. Przetrzymywana wbrew swojej woli, całkowicie bezbronna, odarta z godności i narażona na śmiertelne niebezpieczeństwo, musi przetrwać za wszelka cenę. Brutalne sceny przemocy i seksu, szokujący finał i bezlitosne statystyki kończące przedstawienie sprawiają, że spektakl zapada w pamięć i każe oddać się głębokiej refleksji nad znaczeniem słowa "wolność", które nagle nabiera kolosalnego znaczenia.

Kilka słów o spektaklu "Porwanie":

  • Spektakl jest debiutem reżyserskim Grzegorza Mikołajczyka – komandosa i byłego antyterrorysty. 
  • To próba zwrócenia uwagi na problem porwań w Polsce. 
  • Aktorzy i muzycy tworzący spektakl zrzekli się honorarium – dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz trójki podopiecznych Fundacji "Jesteśmy Blisko" – chorych dzieci: Mai i Igora oraz Mariusza – strażaka, który na skutek wypadku złamał kręgosłup.
  • W rolę porywaczy wcielają się prawdziwi policjanci.
  • Ze względu na charakter przedstawianych wydarzeń i sceny przemocy spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów powyżej 16 lat.

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) można kupić on-line na stronie http://www.eventim.pl/ lub stacjonarnie w następujących punktach sprzedaży:

  • Empik Kielce Echo Świętokrzyska 20 (Galeria Echo),
  • Empik Kielce Korona Warszawska 26,
  • Media Expert Kielce Chęcińska 14a,
  • Media Expert Kielce Sandomierska 131a,
  • Media Markt Kielce Radomska 8.

Zapraszamy!

Więcej informacji o spektaklu

Link do wydarzenia

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 21
Realizacja nbStudio