Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

20 i 27 stycznia 2017 zapraszamy na CHICHOLUDKI

2016/12/19

20 i 27 stycznia 2017 r. o godz. 10.00 i 12.00 zapraszamy najmłodszych wraz z opiekunami do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na spektakl muzyczny dla dzieci pt. "Chicholudki".

Bajka zawiera 12 piosenek utrzymanych w różnych stylach muzycznych, połączonych wierszem i muzyką ilustracyjną. Opowiada o małych stworkach – skrzatach śmiechu – "Chicholudkach", które pilnują, aby dzieci były wesołe, zawsze uśmiechnięte i poznawały nowe sposoby zabawy.

Bajka kierowana jest do starszych przedszkolaków oraz dzieci z zakresu nauczania początkowego szkoły podstawowej. Poprzez proste środki wyrazu: obraz, dźwięk, kolory, ruch sceniczny itp. ma na celu włączenie dzieci do wspólnej zabawy. Lecz nie chodzi tu tylko o zabawę w czystej formie. Są w bajce także elementy walki dobra ze złem, ukazywania pozytywnych postaw społecznych, rozbudzania zainteresowań oraz kreatywności.

Kolejnym atutem "Chicholudków" jest fakt, że w Polsce powstało do tej pory bardzo niewiele dzieł tego typu (dosłownie kilka) i to zazwyczaj w oparciu o bajki zagranicznych twórców. "Chicholudki" to dzieło w pełni oryginalne oparte na wymyślonych przez autora postaciach i sytuacjach.

_______

Bilety w cenie 12 zł / os. można zamawiać w Impresariacie WDK, nry tel.: 41 36 55 144, 665 202 306. Opiekunowie grup – wstęp wolny.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 134
Realizacja nbStudio