Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Od 5 grudnia do 2 stycznia w WDKu można zwiedzać wystawę OBLICZA STAROŚCI W WIELKOPOLSCE

2016/11/30

Od 5 grudnia 2016 r. do 2 stycznia 2017 r. na banerach przy WDKu będzie wyeksponowana wystawa "Oblicza starości w Wielkopolsce". Wystawa została przygotowana przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier". Partnerami wydarzenia są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Projekt finansowany jest przez m. st. Warszawa.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy.

_______

Projekt "Oblicza starości w Wielkopolsce" powstał z inicjatywy prof. Małgorzaty Gardy. Realizatorami są studenci i osoby związane z Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na fotografiach, wykonanych m.in. przez studentów, widnieją postacie seniorów. Bohaterowie wystawy zostali pokazani przez pryzmat ich zawodowych i życiowych doświadczeń. Wystawa jest próbą pokazania indywidualności osób starszych oraz budowania porozumienia międzypokoleniowego. Atutem zdjęć jest ich ponadczasowy charakter. 

– Znając projekt "Oswajanie starości" Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier", pomyślałam o stworzeniu zbioru fotografii odchodzącego pokolenia ludzi, których życiorysy są splotem działań zamierzonych i jednocześnie skutkiem okoliczności, na które bohaterowie nie mieli żadnego wpływu. Ich spełnionych i niespełnionych marzeń. Spojrzenia wstecz opartego na doświadczeniu – tłumaczy prof. Małgorzata Garda – autorka koncepcji. 

Przy okazji wystawy Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier" wydała album ze zdjęciami sylwetek seniorów. Więcej informacji na stronie Fundacji: https://fpbb.pl/

Źródło: Fundacja "Porozumienie Bez Barier"

_______

Zainteresowanym dodatkowych informacji o wystawie udziela Małgorzata Kaczmarek, nr tel.: 41 36 55 140.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 122
Realizacja nbStudio