Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

ŚWIĄTECZNY BOMBEK CZAR - wystawa bombek z kolekcji firmy DECORA z Miechowa

2016/11/24

Na niecodzienną wystawę z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku zapraszamy Państwa do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w dn. 30 listopada 2016 r. – 6 stycznia 2017 r. Na wystawie zaprezentujemy bombki wyprodukowane w Fabryce Bombek DECORA Sp. z o.o. z Miechowa.

Firma DECORA corocznie przygotowuje nową kolekcję bombek. Oferta firmy liczy obecnie ponad 2500 szt. wzorów. Proces kreacji nowego wzoru rozpoczyna się od stworzenia projektu. Najczęściej jest on wykonywany ręcznie ołówkiem, ale są to też projekty tworzone w programie komputerowym. Projekt zawiera dodatkowo wymiary bombki oraz wykaz kolorów, których należy użyć do dekoracji. Oprócz wzorów do własnej kolekcji, firma wykonuje również wzory na specjalne zamówienia (w oparciu o projekty klientów).

W WDKu zobaczymy bombki z następujących kolekcji: "Ze starej szafy", "W lesie", "Jaja Faberge i kolekcja bombek bogato dekorowanych", "Święta: bałwany i Mikołaje", "Ptaki, ryby", "Afryka", "Psy i koty", "Ogród i farma", "Malinowa", "Złota biżuteria", "Mroźna zima", "Lokomocja", "Coś dla dzieci", "Podano do stołu" oraz "Tradycyjne bombki okrągłe z pejzażami".

Pokażemy także etapy produkcji bombek: projektowanie, rzeźbienie, robienie odlewów metalowych, dmuchanie ozdób, srebrzenie, mycie, matowanie, dekorowanie, na czym polega kontrola jakości i jak wygląda pakowanie gotowych ozdób.

Dodatkowych informacji zainteresowanym udziela organizatorka wystawy – Małgorzata Kaczmarek, nr tel.: 41 36 55 140.

Źródło: Małgorzata Kaczmarek (DPiOI WDK)

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 1143
Realizacja nbStudio