Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wojewódzki Przegląd Recytatorski Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski - PIERWSZE BYŁO SŁOWO (Kielce, 08.11.2016)

2016/11/10

8 listopada 2016 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny odbył się Wojewódzki Przegląd Recytatorski Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski "Pierwsze było słowo". Wzięło w nim udział 49 wykonawców z 18 placówek z terenu woj. świętokrzyskiego. 

Przegląd "Pierwsze było słowo" organizowany jest co roku z myślą o uczestnikach warsztatów terapii zajęciowej z woj. świętokrzyskiego, którzy tego dnia mogą zaprezentować przed szerszą publicznością efekty swojej codziennej pracy i poprzez udział w koncercie poczuć się należycie uhonorowani i docenieni. Impreza ta jest częścią Świętokrzyskich Dni Kultury Osób Niepełnosprawnych "Sztuka Integracji”. 

Występy uczestników oceniła Rada Artystyczna, w skład której weszli: Karolina Opałko (muzyk, WDK), Michał Stachurski (muzyk, WDK), Arkadiusz Szostak (reżyser) i Grzegorz Majka (WDK). 

Każdy uczestnik przeglądu otrzymał z rąk dyrektora WDK, Jarosława Machnickiego i członka Rady Artystycznej, Arkadiusza Szostaka pamiątkowy dyplom i nagrodę. 

_______ 

Wojewódzki Przegląd Recytatorski Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski został zorganizowany przez: 

  • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, 
  • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, 
  • Portal Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego. 

_______ 

Fot.: Agnieszka Markiton (PIK)

Galeria zdjęć z tegorocznej edycji Przeglądu "Pierwsze było słowo"

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 256
Realizacja nbStudio