Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

19 listopada zapraszamy na spektakl BIG BANG

2016/10/28

19 listopada 2016 o godz. 17.00 na spektakl "Big Bang" autorstwa Andrzeja Kondratiuka do Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zaprasza Państwa Dział Promocji i Organizacji Imprez WDK. Na naszej scenie zaprezentuje się zespół Teatru CIUT FRAPUJĄCEGO z Pińczowa. Wstęp bezpłatny.

Zarys fabuły spektaklu "Big Bang":

Lata 80. XX wieku. W pewnej wsi w centralnej Polsce ląduje UFO. Wydarzenie to niezwykłe, więc tym bardziej nie można podejmować pochopnych decyzji – trzeba się naradzić, co dalej z tym fantem zrobić, choć jest oczywiste, że takich gości trzeba godnie przyjąć. Do spotkania dochodzi w chałupie Wrońskich. Mietek i Hela to gospodarze dobrzy, rozważni, a przede wszystkim gościnni. I tak na stół wjeżdża najlepsze jedzenie, a wszyscy są odświętnie ubrani. Ale jak tu gadać o suchym pysku.

Obsada:

  • Krzysztof Brociek – Wujek Mietek
  • Małgorzata Lotko – Ciotka Hela
  • Wojciech Jurewicz – Janek
  • Sylwester Fiuk – Naukowiec
  • Agnieszka Strzelec – Pani Zosia
  • Marcin Błach – Pan Kazimierz
  • Agnieszka Smuga-Żeromińska – Baśka
  • Jerzy Znojek – Stasiek Skrzypek

Reżyseria: Wojciech Jurewicz

Teatr CIUT FRAPUJĄCY istnieje od 2001 roku. Ma na swoim koncie kilkanaście spektakli teatralnych począwszy od klasyki ("Kwartet dla czterech aktorów" Bogusława Schaeffera, "Karol" Sławomira Mrożka, "Zapomniany diabeł" Jana Drdy, "Upiór w kuchni" Janusza Majewskiego, "Rewizor" Mikołaja Gogola, "Emigranci" Sławomira Mrożka) po przedstawienia muzyczno-kabaretowe ("Z PRL-em w tle, czyli WĘŻYKIEM", "Na zbity pysk, czyli z PRL-em w tle 2", "Cygańska jesień, czyli nuty z ekranu”). Zespół zrzesza pasjonatów teatru w różnym wieku i różnych profesji. TCF jest laureatem nagród i wyróżnień, m.in.: Grand Prix IX Zamkowych Spotkań Teatralnych "O Laur Złotego Gargulca" (Szydłowiec, 2002), Świętokrzyska Nagroda Kultury (2010), SCYZORYK (2013 i 2016). Od początku istnienia związany jest z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Fot.: Z arch. Teatru CIUT FRAPUJĄCEGO

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 86
Realizacja nbStudio