Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

WDK wśród instytucji rekomendowanych

2016/10/24

89 przedsięwzięć spośród 231 projektów zgłoszonych w ramach nowego naboru do Kontraktu Terytorialnego otrzymało rekomendację kierownictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wykaz rekomendowanych projektów trafił do Ministerstwa Rozwoju, które odpowiedzialne jest za dalszą koordynację prac zmierzających do przyjęcia listy przez Radę Ministrów. Wśród nich znalazły się cztery projekty z województwa świętokrzyskiego, w tym Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach. 

Oprócz WDK, rekomendacje otrzymała bazylika katedralna w Sandomierzu, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki oraz Pałac Wielopolskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

Projekt Wojewódzkiego Domu Kultury dotyczy modernizacji zabytkowego obiektu, w którym ma siedzibę. Planowany jest m.in. trzyetapowy remont elewacji budynku głównego, przeprowadzone zostaną prace modernizacyjne widowni i sceny oraz zagospodarowanie terenu (budowa nawierzchni utwardzonych, parkingów, zieleni).

Źródło: Krzysztof Irski (PIK)

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 2
Realizacja nbStudio