Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

XVIII Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

2011/01/31

konkurs_koled_3

Blisko dwustu wykonawców rywalizowało w niedzielę we Włoszczowie w koncercie finałowym XVIII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Włoszczowa 2011.
Organizatorem imprezy był Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudzkiego w Kielcach przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy we Włoszczowe, Starostwem Włoszczowskim, Domem Kultury we Włoszczowe oraz Parafią NMP we Włoszczowie.
Do konkursu finałowego Rada Artystyczna zakwalifikowała wykonawców prezentujących się podczas eliminacji rejonowych w Skarżysku – Kamiennej i Jędrzejowie.
Uczestnikami konkursu byli soliści, zespoły wokalno–muzyczne, wokalne, ludowe, zespoły śpiewacze i chóry. Każdy uczestnik podczas konkursu finałowego wykonał trzy utwory nie prezentowane w poprzednich latach, w tym dwie pastorałki i jedną kolędę.
    W niedzielę na scenie Domu Kultury we Włoszczowe Rada Artystyczna w składzie: Ks. Kanonik Leszek Dziwosz, Ks. Prałat Zygmunt Pawlik, Małgorzata Banasińska – Barszcz, Józef Leszek Ślusarski oraz Jerzy Gumuła – sekretarz jury wysłuchała prezentacji 19 podmiotów wykonawczych.
Oprawa scenograficzna,  artystyczne bogate przemyślenia i   wysoki  poziom  artystycznych prezentacji, wywarły na wszystkich odbiorcach niezapomniane wrażenie.
Nasz konkurs przyczynia się do aktywizowania środowiska wykonawców i kontynuacji działalności artystycznej wielu zespołów, popularyzacji na terenie województwa kieleckiego amatorskiego ruchu artystycznego, a także propagowania wartości chrześcijańskich i narodowych poprzez śpiewanie kolęd i pradawnych pastorałek. Szczególne podziękowania kierujemy do współorganizatorów za pomoc w realizacji zadań związanych z przebiegiem XVIII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek za okazaną życzliwość, fachową pomoc oraz owocną współpracę, a artystą życzymy sukcesów    i niezapomnianych artystycznych uniesień.

Do zobaczenia za rok

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA RADY ARTYSTYCZNEJ

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 33
Realizacja nbStudio