Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Rozpoczyna się nabór zgłoszeń na Festiwal im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina

2016/09/17

W dn. 26–27 listopada 2016 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się Festiwal im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. Festiwal jest adresowany do młodych wokalistów z kraju i z zagranicy, którzy nie ukończyli jeszcze 21. roku życia. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

Jedną z najważniejszych imprez organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach był przez ostatnie 20 lat Festiwal Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych im. Henryka Morysa. Dla młodych ludzi był nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą niż zazwyczaj publicznością, ale i do wystąpienia przez profesjonalnym jury i skonfrontowania swoich dokonań z koleżankami i kolegami z różnych części Polski i z zagranicy. Festiwal dedykowany Henrykowi Morysowi spełniał przez lata dzieło swojego patrona – pielęgnował kulturę muzyczną wśród dzieci i młodzieży, wzmacniał młodych artystów, pozwalał im odnosić pierwsze sukcesy. Tak będzie nadal – festiwal będzie trwał – tylko, że z nową, zmienioną nazwą. 

W tym roku świat kieleckiej kultury poniósł wielką stratę. Po długiej chorobie zmarł Andrzej Litwin – wieloletni dyrektor WDK, reżyser, scenarzysta, założyciel wielu zespołów i wreszcie autor tekstów do większości piosenek skomponowanych przez Henryka Morysa.

Naturalną koleją rzeczy było więc, że pragnęliśmy, by ten artystyczny duet – Morys i Litwin – mógł trwać w zbiorowej pamięci. Zwłaszcza, że panowie nie tylko razem pracowali, ale i prywatnie bardzo się lubili. Od tej pory festiwal Morysa będzie więc nosił nową, zmienioną nazwę – Festiwal im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina.    

______

Do udziału w zmaganiach konkursowych zapraszamy wokalistów dziecięcych i młodzieżowych z kraju i z zagranicy, którzy nie ukończyli jeszcze 21. roku życia.

Artyści zostaną ocenieni w obrębie następujących kategorii wiekowych:

  • do 8 lat,
  • 9–12 lat,
  • 13–16 lat, 
  • 17–20 lat.

Spośród wszystkich uczestników zostanie wyłoniony laureat nagrody głównej – Grand Prix.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 21 października 2016 r. na adres:

  • Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach
  • Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej
  • ul. Ściegiennego 2
  • 25–033 Kielce
  • Polska

Zainteresowanym dodatkowych informacji udziela Marcin Janaszek, kierownik Działu Animacji i Edukacji Kulturalnej WDK, nr tel.: 41 36 55 141, nr faksu: 41 36 18 381, e-mail: artystyczny@wdk-kielce.pl

 

Regulamin, karta zgłoszenia

 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 8
Realizacja nbStudio