Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Promocja książki o FŁT ISKRA

2016/07/19

W środę 27 lipca o godz. 17.00 zapraszamy Państwa do Sali Kominkowej WDK na promocję książki "Wspomnienia pracowników Fabryki Łożysk Tocznych ISKRA w Kielcach. Od 1930 r. do 2011 r.". Wstęp wolny.

"Wspomnienia pracowników FŁT ISKRA [...]" to pozycja unikatowa na kieleckim rynku wydawniczym. Powstała z potrzeby serc byłych pracowników – po to, by pozostał jakiś namacalny ślad pochodzący z ISKRY – fabryki, która stanowi ważną część historii gospodarczej regionu, która dawała pracę tysiącom mieszkańców regionu i jest źródłem niezliczonej ilości historii i anegdot. Publikacja zawiera relacje 19 byłych pracowników, spośród których niektórzy przepracowali w firmie po kilkadziesiąt lat. Rekordzista – pan Czesław Kamiński – 48!

Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór wspomnień.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 54
Realizacja nbStudio