Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Uroczyste otwarcie wystawy: ?Ruch ludowy na Kielecczyźnie w latach 1939-1947?

2011/01/26

ruch_ludowy

     Dnia 18 stycznia 2011 roku, o godzinie 12.00 w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy: „Ruch ludowy na Kielecczyźnie  w latach 1939-1947” przygotowanej  przez Biuro Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach.
     W otwarciu ekspozycji wzięli udział m.in. dr Franciszek Gryciuk, prezes IPN, Leszek Bukowski, naczelnik Delegatury IPN w Kielcach, wicemarszałek Grzegorz Świercz oraz Piotr Żołądek, członek  Zarządu Województwa.
 Autorem wystawy jest Marzena Grosicka, historyk kieleckiej delegatury IPN.
     Na 23 planszach wystawowych ukazano rzeczywistość kieleckiej wsi podczas II wojny światowej oraz inicjatywy konspiracyjne ludowców w okresie okupacji. Zamieszczono informacje o Związku Młodzieży Wiejskiej Rzeczypospolitej Polskiej „Wici” oraz „lubelskim” Stronnictwie Ludowym. Ponadto przedstawiono działania podejmowane przez Polskie Stronnictwo Ludowe w pierwszych latach po wojnie.
     Wystawę będzie można oglądać do 18 lutego 2011 r. na górnym holu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 68
Realizacja nbStudio