Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Sukcesy Kapeli Kacpra Ciasia z Błaszkowa i Zespołu Pieśni Ludowej z Marzysza na 50. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

2016/06/29

W dniach 23–26 czerwca 2016 Kazimierz Dolny w woj. lubelskim po raz pięćdziesiąty gościł śpiewaków, muzykantów i artystów ludowych z całego kraju, którzy walczyli o Baszty – nagrody 50. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Miło nam poinformować Państwa, że nasza świętokrzyska reprezentacja – laureaci Buskich Spotkań z Folklorem – wyłonieni przez WDK w tegorocznej 40. edycji festiwalu, osiągnęła w Kazimierzu znakomite wyniki – Kapela Kacpra Ciasia z Błaszkowa zajęła I miejsce w kategorii kapel (ex aequo z kapelami z Małopolski i Wielkopolski), natomiast Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza zdobył wyróżnienie w kategorii zespołów śpiewaczych (ex aequo z zespołami z Podlasia i Mazowsza). 

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w kraju. W tym roku na scenie zaprezentowała się rekordowa liczba artystów z całej Polski – 129 kapel, zespołów, instrumentalistów i solistów. Jury festiwalu podkreśliło bardzo wysoki poziom tegorocznych prezentacji festiwalowych.

Kapeli Kacpra Ciasia i Zespołowi Pieśni Ludowej z Marzysza serdecznie gratulujemy udanych występów w Kazimierzu Dolnym i życzymy kolejnych sukcesów w festiwalowych zmaganiach.

Więcej informacji:

Protokół festiwalowy
Baszty rozdane! [...]
Adamczykowe nauczanie
Zespoły Artystyczne MGOK w Daleszycach
Fot.: DDK WDK
Kapela Kacpra Ciasia z Błaszkowa. Od lewej: Jan Adamczyk (skrzypce, śpiew), Kacper Ciaś (harmonia polska pedałowa), Katarzyna Zedel (bębenek, śpiew).
Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 104
Realizacja nbStudio