Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

19 czerwca odbędzie się finał świętokrzyskiej edycji konkursu NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO - SMAKI REGIONÓW

2016/06/15

19 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w siedzibie Makro w Kielcach przy ul. Transportowców 15 odbędzie się finał świętokrzyskiej edycji konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów".

Jest to konkurs na najlepszy regionalny produkt żywnościowy z terenu województwa świętokrzyskiego. Biorą w nim udział rolnicy, producenci, wytwórcy regionalnych i lokalnych produktów żywnościowych o wyjątkowej jakości, dobrej renomie i cechach wynikających z tradycji regionu. Prezentowane w konkursie produkty są wytwarzane tradycyjnymi metodami, przy użyciu lokalnych surowców, posiadają tradycyjny skład oraz tradycyjną nazwę (nie wymyśloną na potrzeby konkursu).

Dla rolników i producentów konkurs jest doskonałą okazją do zaprezentowania swoich unikatowych produktów szerszemu gronu odbiorców. Ponadto laureaci konkursu otrzymują cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz sponsorów.

Dla kielczan finał konkursu jest okazją do spróbowania nowych produktów, ekologicznych i często nieznanych w innych częściach kraju.

Zapraszamy!

Organizatorami konkursu na szczeblu regionalnym są:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego,
  • Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach,
  • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach,
  • Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego,
  • MAKRO Cash & Carry Polska.

Więcej na ten temat:

http://www.produktyregionalne.pl/nkd.html

http://www.produkty-tradycyjne.pl/nasze-kulinarne-dziedzictwo-smaki-regionow

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 58
Realizacja nbStudio