Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Teatr Plastyczny SEN wyróżniony na XIV Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych w Tczewie

2016/06/15

Teatr Plastyczny SEN, działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, otrzymał wyróżnienie na XIV Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspaniałych, który odbył się w dn. 6–10 czerwca br. w Tczewie. 

Spośród blisko stu zgłoszeń, do finału zakwalifikowano 35 grup teatralnych, m.in. z Republiki Południowej Afryki, Litwy, Włoch, Gruzji, Rosji, Ukrainy, Polski.

Grupa uczestniczyła również w warsztatach artystycznych przygotowanych przez profesjonalnych instruktorów z Tczewa. Niezapomnianym zdarzeniem dla artystów Teatru Plastycznego SEN było spotkanie osób niesłyszących z Ukrainy oraz Republiki Południowej Afryki, z którymi bardzo się zaprzyjaźnili i dzięki którym udoskonalali język migowy, w tym przypadku międzynarodowy język migowy. 

Oprócz kolejnego pucharu, aktorzy otrzymali aparat fotograficzny i ręczniki kąpielowe z logo tczewskiego festiwalu oraz zaproszenia na inne międzynarodowe przeglądy osób niepełnosprawnych.

Wyjazd na XIV Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Dodatkowych informacji zainteresowanym udziela założyciel Teatru Plastycznego SEN – Tomasz Irski, nr tel.: 41 36 55 140.

O Teatrze Plastycznym SEN w magazynie "Świat ciszy": http://www.swiatciszy.pl/?id=721&lang=1

Tekst i zdjęcia: Tomasz Irski (DPiOI WDK)

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 93
Realizacja nbStudio