Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Spotkanie z poetą Janem Stanisławem Kiczorem

2016/06/03

7 czerwca o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy Państwa do Sali Kominkowej WDK na spotkanie z poetą Janem Stanisławem Kiczorem. Poprowadzi je Zdzisław Antolski.

Jan Kiczor wydał dotychczas siedem tomików poezji, m.in.: "Sny i przebudzenia", "Chichot na rozstajach" czy "Sześć historii lirycznych". Jego wiersze możecie Państwo znaleźć w "Krytyce Literackiej", w "Gazecie Kulturalnej", "Nowej Gazecie Literackiej" i rozlicznych antologiach poezji współczesnej. Jest współwłaścicielem forum literackiego "Ogród ciszy". Mieszka w Warszawie, ale jest artystą mocno związanym z naszym regionem – w latach 60. mieszkał w Kielcach. I to Kielce właśnie i Góry Świętokrzyskie są tematami wielu jego utworów. O wątki kieleckie w twórczości, ale i inne inspiracje zapyta dla Państwa Zdzisław Antolski – kielecki poeta, prozaik, felietonista.

Serdecznie zapraszamy Państwa na to wyjątkowe popołudnie z poezją.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 40
Realizacja nbStudio