Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej zaprasza na spotkania informacyjno-integracyjne w powiatach buskim, jędrzejowskim i ostrowieckim

2016/04/20

ŚWIĘTOKRZYSKA AKADEMIA EDUKACJI KULTUROWEJ ZAPRASZA!

 

Animatorów z powiatów buskiego, jędrzejowskiego i ostrowieckiego, którzy szukają możliwości realizowania projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży zapraszamy do Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej.

Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej to trzyletni projekt realizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Do udziału w nim zapraszamy nauczycieli, pedagogów szkolnych, pracowników ośrodków i instytucji kultury, bibliotek, aktywistów stowarzyszeń i niezależnych animatorów. 

Akademia służyć będzie wspieraniu edukacji kulturowej rozumianej jako aktywne, twórcze, krytyczne formy uczestnictwa w kulturze. 

Chcemy udzielić wparcia metodycznego, merytorycznego, a także finansowego w działaniach edukacyjno-animacyjnych. Rozpoczniemy od cyklu warsztatów, podczas których przedstawimy metodologię i narzędzia edukacyjne i animacyjne. Pokażemy, jak w pracy animatora wykorzystać nowatorskie metody edukacyjne.

Zajęcia poprowadzą uznani pedagodzy i edukatorzy, którzy przekażą swoją wiedzę o metodach pracy, a także podzielą się doświadczeniami z realizacji własnych projektów.

Szkolenia wyposażą także w wiedzę i umiejętności z zakresu pozyskiwania środków na realizację projektów.

Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie regrantingowym. Najlepsze projekty otrzymają dotacje na ich realizację. Na każdym etapie służyć będziemy wsparciem, konsultacjami i pomocą w realizacji projektów. 

Celem naszych działań jest stworzenie płaszczyzny współpracy między instytucjami kultury i edukacji. Liczymy, że jej efektem będą wspólne projekty, na realizację których zapewniamy środki.

Warsztaty odbywać się będą w cyklach weekendowych w maju i czerwcu (4 weekendy). W tym roku zajęcia realizowane będą w powiatach: kieleckim (ziemskim i grodzkim), jędrzejowskim, ostrowieckim i buskim.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania informacyjno-integracyjne, które odbędą się:

– 25 kwietnia 2016 roku w godzinach 12.00–15.00 – Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Siennieńskiej 54. 

Zgłoszenia przyjmuje Michał Łagowski, nr tel.: 41 36 55 171.

– 26 kwietnia 2016 roku w godzinach 12.00–15.00 – Gminne Centrum Kultury Stopnica przy ulicy Kazimierza Wielkiego 15. 

Zgłoszenia przyjmuje Marcin Janaszek, nr tel.: 41 36 55 141.

– 27 kwietnia 2016 roku w godzinach 12.00–15.00 – Centrum Kultury w Jędrzejowie, Al. Józefa Piłsudskiego 3.

Zgłoszenia przyjmuje Małgorzata Michałowska-Wójcik, nr tel.: 607 161 881.

 

PROGRAM SPOTKANIA INFORMACYJNO-INTEGRUJĄCEGO

– 11.45–12.00 – Rejestracja uczestników spotkania.

– 12.00–12.15 – Powitanie i przedstawienie celów projektu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej – Małgorzata Michałowska-Wójcik – koordynator projektu.

– 12.15–13.00 – Lista obecności beneficjentów, czyli co nasi Partnerzy wiedzieć o nas powinni? – moderator Jacek Gralczyk.

– 13.00–13.15 – Przerwa kawowa i giełda kontaktów (prosimy o zabranie osobistych wizytówek i ewentualnie materiałów informacyjnych o dotychczasowych działaniach).

– 13.15–15.15 – Mapa zasobów i wyzwań lokalnej edukacji kulturalnej – moderator Jacek Gralczyk.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 276
Realizacja nbStudio