Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na jubileuszowe 40. Buskie Spotkania z Folklorem

2016/03/22

Już niedługo rozpoczyna się święto wykonawców i wielbicieli muzyki ludowej – 40. Buskie Spotkania z Folklorem. Zespoły biorące udział w rywalizacji konkursowej najpierw zmierzą się w przeglądach rejonowych w Ciekotach (1 maja), Nowym Korczynie (3 maja), Opatowie (7 maja) i Jędrzejowie (8 maja). Później zwycięzcy eliminacji rejonowych wystąpią w konkursie finałowym, który odbędzie się 14–15 maja w Busku Zdroju. Na koniec najlepsi – w koncercie laureatów, który odbędzie się 11 czerwca w Kielcach.

Adresatami Buskich Spotkań z Folklorem są: kapele ludowe, soliści instrumentaliści, soliści śpiewacy (wymagany jest śpiew a capella), regionalne zespoły taneczne oraz zespoły śpiewacze (wymagany jest śpiew a capella). 

Artyści zainteresowani udziałem w przeglądach rejonowych proszeni są o przesyłanie zgłoszeń na adresy ośrodków kultury i regionalnych koordynatorów podane w regulaminie zamieszczonym poniżej.

Regulamin, s. 1

Regulamin, s. 2

Karta zgłoszenia

W sprawie konsultacji programów konkursowych prosimy o kontakt z pracownikami Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK, nry tel.: 41 36 55 131 / 134. 

Zainteresowanym udziałem wszelkich informacji udzielają pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK, nry tel.: 41 36 55 134 / 136.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń.

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 3
Realizacja nbStudio