Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

12 lutego 2016 zapraszamy na wydarzenie POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT - W FOTOGRAFII ŚWIAT

2016/02/07

Już w najbliższy piątek, 12 lutego 2016 o godz. 18.00, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Wydawnictwo "Światowid" w Kielcach zapraszają Państwa do Sali Kominkowej WDK na wydarzenie zatytułowane "Powróćmy jak za dawnych lat – w fotografii świat". Wstęp wolny.

W programie wieczoru przewidziano:

  • Prezentację albumu "Świętokrzyskie. Podróż sentymentalna".
  • Rozmowę z autorami: Krzysztofem Lorkiem, Jarosławem Machnickim i Jerzym Osieckim.
  • Projekcję filmów zrealizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach: "Wizyta u fotografa" i "Stanisław Rachalewski – człowiek renesansu".

Najnowsza publikacja spółki autorskiej Lorek, Machnicki, Osiecki, zatytułowana "Świętokrzyskie. Podróż sentymentalna" (wyd. w Kielcach w 2016 r.) to gratka dla miłośników historii regionu świętokrzyskiego. Historia ta jest bowiem przedstawiona za pomocą starych widokówek. Unikatowe, często XIX-wieczne karty pocztowe uwieczniły obiekty i krajobrazy, których już dawno nie ma lub które zmieniły się z biegiem lat. Lektura tej książki to podróż w czasie – jej czytelnicy będą mogli poczuć bliskość miejsc i wydarzeń z czasów, gdy podróże koleją należały do rzadkości, a jedynym sposobem komunikacji oddalonych od siebie bliskich był list lub karta pocztowa. Zbierane przez dekady pocztówki pozwolą Państwu spojrzeć na ziemię świętokrzyską oczami naszych przodków.

W 2006 r. pp. Lorek, Machnicki i Osiecki wydali album zatytułowany "Świętokrzyskie. Kartki z podróży". Album, który zostanie Państwu zaprezentowany w najbliższy piątek, jest jego zmienioną, poprawioną i udoskonaloną wersją, opartą na aktualnej wiedzy historycznej.

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z autorami albumu "Świętokrzyskie. Podróż sentymentalna" i na pozostałe atrakcje wieczoru. 

 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 74
Realizacja nbStudio