Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Szkolenie TEATR RUCHU - RUCH W TEATRZE dla kadr kultury powiatu kieleckiego

2016/01/16

W sobotę 20 lutego 2016 w godz. 9.00–15.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się bezpłatne szkolenie "Teatr ruchu – ruch w teatrze" podnoszące kwalifikacje kadr kultury powiatu kieleckiego. Zainteresowanych zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń. 

Praktyczne zastosowanie i doświadczanie na sobie samym! – to idea, która przyświeca tworzeniu tego typu zajęć skierowanych do instruktorów i nauczycieli prowadzących teatry szkolne, grupy w domach kultury, bądź tych, którzy sami próbują swoich sił na scenie. Warsztat zabiera w podróż po świecie poza słowami, po świecie ukrytym w ruchu, geście, spojrzeniu. W pracy scenicznej najważniejsze są wyobraźnia i autentyczność. Pantomima i teatr ruchu najbardziej ze wszystkich dziedzin teatru rozwijają wyobraźnię i umiejętności aktorskie, a także pozawerbalne środki komunikacji, niezwykle przydatne podczas integracji grupy, zwłaszcza międzypokoleniowej. Aktor-mim na scenie jest niemal nagi, nie ma możliwości ukryć się za słowem, musi więc być w 100 procentach autentyczny, nie może kłamać, ciało bowiem nie wie, co to kłamstwo i zawsze mówi prawdę.

Warsztat skierowany jest nie tylko do osób zainteresowanych pantomimą i teatrem fizycznym, ale również do osób zajmujących się teatrem słowa, które chciałyby wzbogacić swój warsztat o nowe umiejętności.

Po zajęciach uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztatach.

Program warsztatów: 

 • fundamenty teatru ruchu, 
 • podstawy pantomimy,
 • jak mogę wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy,
 • ćwiczenia do wykorzystania w pracy z grupą,
 • inspiracje: projekcja fragmentów spektakli teatru pantomimy / teatru ruchu.

Podczas warsztatów zostaną podjęte następujące tematy:

 • teatr ruchu (co? dlaczego? jak?),
 • pantomima, 
 • oddech, 
 • zabieg identyfikacji,
 • działanie w czasie odrealnionym, 
 • zasada kontrapunktu,
 • ćwiczenia integracyjne,
 • kontakt pozawerbalny.

Warsztaty poprowadzi:

Hanna Kłoszewska – aktorka Studia Pantomimy w warszawskim Centrum Pantomimy w Teatrze Dramatycznym Scena na Woli, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunku wiedza o kulturze, specjalizacji animacja kultury i specjalizacji teatr w kulturze oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie filia we Wrocławiu – specjalizacji reżyseria teatru dzieci i młodzieży; współpracująca m.in. z Teatrem Soho – Teatr Ochoty (Warszawa), Teatrem Pinokio w Łodzi i Divadlo Minor w Pradze. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Podczas warsztatów obowiązuje luźny strój, w którym można swobodnie się poruszać!

Uwaga! 

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Karty zgłoszeń przyjmowane są w terminie 18 stycznia 2016 – 16 lutego 2016 na adres e-mailowy: hguza@wdk-kielce.pl 

Karta zgłoszenia

Dodatkowych informacji o warsztatach udziela Hubert Guza, nr tel.: 41 36 55 134. 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 82
Realizacja nbStudio