Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Wigilia dla bezdomnych, samotnych i ubogich

2015/12/23

Jutro – 24 grudnia – o godzinie 10.30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach rozpocznie się wigilia dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich.

Takie spotkania to już tradycja. Organizowane są w Wojewódzkim Domu Kultury z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia. W ubiegłym roku na spotkaniu wigilijnym w WDK zgromadziło się blisko pół tysiąca osób bezdomnych, samotnych i ubogich. Podobnie było podczas tegorocznego wielkanocnego śniadania.

Przy wspólnym stole, zastawionym tradycyjnymi potrawami, zasiądą bezdomni, samotni i ubodzy, a także pracownicy Wojewódzkiego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz biskupi diecezji kieleckiej – Jan Piotrowski i Marian Florczyk, którzy udzielą wszystkim błogosławieństwa.

Uczestnicy wigilii otrzymają także świąteczne paczki.

 

Edyta Ruszkowska (PIK)

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 5
Realizacja nbStudio