Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Archiwum aktualności

Sortuj:

Konie w obiektywie

2010/08/13

 

wystawa_michalow

Michałowskie konie czystej krwi arabskiej w całej krasie i w historycznych inscenizacjach można podziwiać na wystawie fotograficznej w holu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

 

MARZYSKIE WESELE

2010/08/02

„Marzyskie Wesele” to tytuł wydarzenia kulturalnego zrealizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach oraz Radę Sołecką w Marzyszu. W niedzielę, 25 lipca 2010, w kościele w Kaczynie odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem ubranej w stroje ludowe pary młodej oraz gości weselnych. W orszaku wiodącym z Kościoła stanął m.in. Burmistrz Miasta Gminy Daleszyce Wojciech Furmanek z małżonką. Z Kaczyna goście udali się bryczkami do Marzysza II, gdzie odbyło się widowisko plenerowe „Marzyskie Wesele”. Udział w nim wzięli członkowie Gminnego Zespołu Pieśni Ludowej MGOK Daleszyce, zespołów śpiewaczych „Dalmarjanki” i „Mójczanki” oraz Kapeli Korbanów.

Buskie Spotkania z Folklorem

2010/07/26

Buskie Spotkania z Folklorem to konkurs adresowany do amatorskich zespołów kultywujących w śpiewie, tańcu i muzyce najpiękniejsze tradycje ludowe regionu świętokrzyskiego. Prezentacje konkursowe oceniają etnochoreolodzy i etnomuzykolodzy, dla których kryterium oceny – oprócz walorów artystycznych – są autentyzm i wierność etnograficzna.

Wakacyjne Podróże Filmowe

2010/06/29

 

wpf_logo_kino_2010

 

Na  okres wakacji kino WDK przygotowało dla Państwa przegląd filmowy, który pojawił się wiele lat temu na mapie filmowej Krakowa. Projekcje siódmej już edycji Wakacyjnych Podróży Filmowych, oprócz kina WDK zagoszczą w krakowskich kinach Agrafka, kinie Na Tarasie, Mikro i kinie Sokół w Nowym Sączu.

Kraina Pięknych Koni - Michałów 2010

2010/06/28


„Świętokrzyskie – kraina pięknych koni”

O tym, że województwo świętokrzyskie jest rzeczywiście krainą pięknych koni można się było przekonać w dniach 19-20 czerwca w Michałowie. Na terenie tamtejszej stadniny koni arabskich odbyła się impreza, inaugurująca trzyletni projekt, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. Mimo, iż szczególnie w drugim dniu imprezy pogoda nie sprzyjała organizatorom, publiczność na szczęście dopisała i nie zawiodła się.

Oscar Williams Jr. and Perfected Praise w WDK

2010/06/28

 

gospel_impres_1

Zespół Oscar Williams Jr. and Perfected Praise przyjeżdża z muzyką gospel do Warszawy, Kielc i Krakowa.

Doceniony wieloma nagrodami kwartet gospel będzie mieć swoją trasę koncertową w Polsce 1-5 lipca aby bawić lokalną publiczność ich różnorodnymi stylami muzycznymi i uświetnić obchody amerykańskiego święta 4 Lipca.

Czysty akord zabrzmiał w WDK

2010/06/28

 

gitara_czysty akord

Podczas tegorocznego Święta Kielc w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego odbył się IV Ogólnopolski Przegląd Kapel Rockowych o ,,Czysty akord”.
Podczas konkursu zaprezentowało się sześć zespołów. III miejsce zajęły grupy INSANE z Oksy oraz D.N.A. z Kielc. II miejsce zdobył zespół RADIATORS ze Stąporkowa. Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu okazała się formacja THE LIVERY z Białegostoku. Gwiazdą wieczoru był kielecki muzyk Piotr Restecki, który gra na gitarze akustycznej.

Świętokrzyskie Kraina Pięknych Koni

2010/06/15

 

michalow_plakat

Wójt Gminy Michałów
Stadnina Koni w Michałowie
Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach

zapraszają na widowisko plenerowe

ŚWIĘTOKRZYSKIE
KRAINA PIĘKNYCH KONI

które odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2010
w Michałowie

Norwegowie w Busku

2010/06/10

tance_ludowe_logo

Wizyta grupy norweskich artystów w Busku Zdroju to kolejne działanie zrealizowane w ramach projektu „Tańce ludowe dawniej i dziś, wymiana kulturalna i współpraca ekspertów w dziedzinie tańca i muzyki ludowej Polski i Norwegii”.

Buskie Spotkania z Folklorem

2010/06/09

XXXIV Międzynarodowe Buskie Spotkania z Folklorem

W pierwszy weekend czerwca, tj. 5 i 6 (sobota i niedziela) w Busku-Zdroju odbył Przegląd Finałowy Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem. Już po raz trzydziesty czwarty w Parku Zdrojowym gościły zespoły folklorystyczne z terenu całego województwa świętokrzyskiego.


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 5
Realizacja nbStudio