Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Archiwum aktualności

Sortuj:

Podstawowy Kurs Choreograficzny - taniec ludowy i narodowy

2010/08/24

LOGO_WDK.jpg

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego
w Kielcach

 
zaprasza na roczny

Podstawowy Kurs Choreograficzny
w zakresie:
tańca ludowego i narodowego


Celem kursu jest przygotowanie nauczycieli i instruktorów do pracy

z amatorskimi zespołami folklorystycznymi , przekazanie podstawowych wiadomości z dziedziny metodyki nauczania technik tańca oraz zasad opracowywania choreografii i układów scenicznych.

Rozpoczęcie kursu - październik 2010 r.
Termin naboru do 19 września 2010 r.
Szczegółowe informacje i zapisy: Dział Szkoleń WDK
tel. (041) 36 55 106.

Kurs choreograficzny w WDK

2010/08/18

 

LOGO_WDK.jpg

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego
w Kielcach
 
zaprasza na roczny


Podstawowy Kurs Choreograficzny

Celem kursu jest przygotowanie instruktorów i nauczycieli do pracy z amatorskimi zespołami artystycznymi, przekazanie podstawowych wiadomości z dziedziny metodyki nauczania technik oraz zasad opracowywania choreografii i układów scenicznych.
Kurs adresowany jest do osób zajmujących się edukacją kulturalną dzieci i młodzieży, tancerzy, instruktorów tańca, nauczycieli.

Rozpoczęcie kursu - październik 2010 r
Termin naboru do 19 września 2010 r.

Szczegółowe informacje i zapisy:
Dział Szkoleń WDK
tel.(041) 36 55 106.

Choreoterapia tańcem - szkolenie

2010/08/18

LOGO_WDK.jpg

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego
w Kielcach
zaprasza


w dniach 30.09.2010 – 01.10.2010 r.
na dwudniowe warsztaty w zakresie

CHOREOTERAPIA – TERAPIA TAŃCEM

Szkolenie poprowadzi Zuzanna Pędzich
współzałożyciel, wykładowca i superwizor - Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem

Szczegółowe informacje i zapisy:
Dział Szkoleń WDK
tel.(041) 36 55 10.

Konie w obiektywie

2010/08/13

 

wystawa_michalow

Michałowskie konie czystej krwi arabskiej w całej krasie i w historycznych inscenizacjach można podziwiać na wystawie fotograficznej w holu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

 

MARZYSKIE WESELE

2010/08/02

„Marzyskie Wesele” to tytuł wydarzenia kulturalnego zrealizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach oraz Radę Sołecką w Marzyszu. W niedzielę, 25 lipca 2010, w kościele w Kaczynie odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem ubranej w stroje ludowe pary młodej oraz gości weselnych. W orszaku wiodącym z Kościoła stanął m.in. Burmistrz Miasta Gminy Daleszyce Wojciech Furmanek z małżonką. Z Kaczyna goście udali się bryczkami do Marzysza II, gdzie odbyło się widowisko plenerowe „Marzyskie Wesele”. Udział w nim wzięli członkowie Gminnego Zespołu Pieśni Ludowej MGOK Daleszyce, zespołów śpiewaczych „Dalmarjanki” i „Mójczanki” oraz Kapeli Korbanów.

Buskie Spotkania z Folklorem

2010/07/26

Buskie Spotkania z Folklorem to konkurs adresowany do amatorskich zespołów kultywujących w śpiewie, tańcu i muzyce najpiękniejsze tradycje ludowe regionu świętokrzyskiego. Prezentacje konkursowe oceniają etnochoreolodzy i etnomuzykolodzy, dla których kryterium oceny – oprócz walorów artystycznych – są autentyzm i wierność etnograficzna.

Wakacyjne Podróże Filmowe

2010/06/29

 

wpf_logo_kino_2010

 

Na  okres wakacji kino WDK przygotowało dla Państwa przegląd filmowy, który pojawił się wiele lat temu na mapie filmowej Krakowa. Projekcje siódmej już edycji Wakacyjnych Podróży Filmowych, oprócz kina WDK zagoszczą w krakowskich kinach Agrafka, kinie Na Tarasie, Mikro i kinie Sokół w Nowym Sączu.

Kraina Pięknych Koni - Michałów 2010

2010/06/28


„Świętokrzyskie – kraina pięknych koni”

O tym, że województwo świętokrzyskie jest rzeczywiście krainą pięknych koni można się było przekonać w dniach 19-20 czerwca w Michałowie. Na terenie tamtejszej stadniny koni arabskich odbyła się impreza, inaugurująca trzyletni projekt, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. Mimo, iż szczególnie w drugim dniu imprezy pogoda nie sprzyjała organizatorom, publiczność na szczęście dopisała i nie zawiodła się.

Oscar Williams Jr. and Perfected Praise w WDK

2010/06/28

 

gospel_impres_1

Zespół Oscar Williams Jr. and Perfected Praise przyjeżdża z muzyką gospel do Warszawy, Kielc i Krakowa.

Doceniony wieloma nagrodami kwartet gospel będzie mieć swoją trasę koncertową w Polsce 1-5 lipca aby bawić lokalną publiczność ich różnorodnymi stylami muzycznymi i uświetnić obchody amerykańskiego święta 4 Lipca.

Czysty akord zabrzmiał w WDK

2010/06/28

 

gitara_czysty akord

Podczas tegorocznego Święta Kielc w Wojewódzkim Domu Kultury im. J. Piłsudskiego odbył się IV Ogólnopolski Przegląd Kapel Rockowych o ,,Czysty akord”.
Podczas konkursu zaprezentowało się sześć zespołów. III miejsce zajęły grupy INSANE z Oksy oraz D.N.A. z Kielc. II miejsce zdobył zespół RADIATORS ze Stąporkowa. Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu okazała się formacja THE LIVERY z Białegostoku. Gwiazdą wieczoru był kielecki muzyk Piotr Restecki, który gra na gitarze akustycznej.


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 75
Realizacja nbStudio