Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Archiwum aktualności

Sortuj:

Spektakl

2011/01/11

dziwna_para_1

Agencja Artystyczna ART-TU i Studio Filmowe Gudejko z Warszawy  zapraszają na spektakl teatralny pt.” Dziwna Para” w reżyserii Wojciecha Adamczyka który odbędzie się dnia 13.02.2011 r. o godz.19.00. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych

2011/01/04

W ramach Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej Wojewódzki Dom Kultury zaprasza w niedzielę 9 stycznia 2011 na przegląd zespołów kolędniczych.

zespoly_kolendnicze_1

V Wojewódzki Przegląd Zespołów Obrzędowych

2010/12/01

27 listopada 2010 roku po raz piąty w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się V Wojewódzki Przegląd Zespołów Obrzędowych.
W tegorocznym przeglądzie zaprezentowało się siedem zespołów ludowych z terenu województwa świętokrzyskiego: ,,Kuźniczanki”, ,,Snochowice”, ,,Klub Seniora Masłów”,  ,,Piekoszowianie”, ,,Kowalanki”, ,,Leśnianie” oraz ,,Wzdolanie”.

Cecyliada 2010

2010/11/29

Dnia 28.11.2010 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się Wojewódzkie Święto Muzyki  CECYLIADA  2010. Udział w nim wzięły chóry i orkiestry z naszego województwa: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Bodzentyna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Krasocina, Orkiestra Dęta z Opatowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Centrum Kultury i Społecznej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Nauczycielski Chór „Coro Cantorum” MCK w Ostrowcu Św. i „Świętokrzyskie Bemolki” zespół wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej I – szego  stopnia w Ostrowcu Św.
Święto zaczęło się uroczystą mszą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do której oprawę muzyczną zapewniły przybyłe zespoły. Następnie nastąpił koncert muzyki sakralnej poczynając od Bogurodzicy, a Barką kończywszy. Wierni wysłuchali koncert w skupieniu i nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.

Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w zakresie : Tańca Współczesnego

2010/11/24

tncerze_szkolenia

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego
w Kielcach
 
ogłasza nabór na dwuletni


Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny
w zakresie : Tańca Współczesnego
na lata 2011/2012
nabór listopad – grudzień 2010


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 8
Realizacja nbStudio