Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Archiwum aktualności

Sortuj:

Międzynarodowe Spotkania Chóralne AD GLORIAM DEI

2010/05/20

XI MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA CHÓRALNE „AD GLORIAM DEI” odbyły się w niedzielę 16 maja 2010 roku w Kościele pw. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie.
Historia Festiwalu sięga 11 lat. Tradycyjnie w połowie maja w Pińczowie goszczą chóry polskie i zagraniczne, prezentujące repertuar sakralny.

75 ROCZNICA ŚMIERCI MARSZAŁKA J. PIŁSUDSKIEGO

2010/05/17

12 maja 2010 roku, o godzinie  14, w Sali Kominkowej, z inicjatywy Łukasza Łaganowskiego, dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego, zostały zorganizowane: spektakl teatralny w reżyserii Lecha Sulimierskiego, wystawa dokumentów związanych z pogrzebem Komendanta, rys historyczny przedstawiający ostatnie lata życia i pogrzeb Brygadiera oraz historię Domu PW i WF przygotowany przez historyka Przemysława J. Witka.

ROCZNICA INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ NA KIELECCZYŹNIE

2010/05/16

Z inicjatywy dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury Łukasza Łaganowskiego,
27 kwietnia w Sali Kominkowej WDK dwaj historycy poprowadzili wykład połączony
z pokazem multimedialnym dla młodzieży szkół średnich. Prelekcja dotyczyła zdarzeń historycznych i postaci powstańczych na Ziemi Sandomierskiej i w Kielcach w 1794 roku.
Tego dnia miała miejsce zwycięska bitwa litewskich powstańców w okolicach Wilna, pod Niemenczynem, a 30 marca Ziemia Sandomierska przystąpiła do Insurekcji, która jako jedyna z polskich powstań walczyła ze wszystkimi zaborcami. Hasło programowe powstańczej walki zamykało się w trzech słowach: ‘Wolność – Całość – Niepodległość’.

Wojewódzkie Święto Straży Pożarnej

2010/05/06

8.05.2010 w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach będzie obchodzone Wojewódzkie Święto Straży Pożarnej. Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach dołącza się do tych obchodów dając część artystyczną.

Szkolenia - maj 2010

2010/04/28

LOGO_WDK.jpg

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach
25-033 Kielce, ul. Ściegiennego 2


W najbliższym terminie zapraszamy na następujące kursy
i szkolenia adresowane do pracowników instytucji kultury
oraz przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji i organizacji kulturalnych.

Ochojska w WDK

2010/04/19

IV Kongres Stowarzyszeń Województwa Świętokrzyskiego w Wojewódzkim Domu Kultury przy ulicy Ściegiennego 2, przepełniony był wzruszeniem, głównie za sprawą Janiny Ochojskiej - założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej. To właśnie ona tchnęła w nas dech zadumy, ale i nadziei na lepsze jutro.

ochojska1

Wystawa WYJDŹ Z RAMY....

2010/04/15

ZPiT_wystawa

Już 7 maja o godzinie 19.00 na dolnym holu Wojewódzkiego Domu Kultury przy ulicy Ściegiennego 2, odbędzie wystawa foto-grafiki Emilii Król, połączona z otwartą próbą Zespołu Pieśni i Tańca "Kielce".

Klimakterium ... i już

2010/04/09

 

W związku z ogłoszoną żałobą narodową
spektakl został przełożony.
Zakupione bilety zachowują swoją ważność.
Nowy termin spektaklu:
27 kwietnia 2010
godz. 17:00 i 20:00

Szkolenia - kwiecień 2010

2010/03/22

LOGO_WDK.jpg

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach
25-033 Kielce, ul. Ściegiennego 2


W najbliższym terminie zapraszamy na następujące kursy
i szkolenia adresowane do pracowników instytucji kultury
oraz przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji i organizacji kulturalnych.

VI FESTIWAL PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH

2010/03/17

odbywa się rokrocznie w marcu i obejmuje teren województwa świętokrzyskiego. Inicjatywa ta skierowana jest do amatorskich środowisk muzycznych. Repertuar konkursowy obejmuje pieśni pasyjne – tradycyjne utwory sakralne oraz ich nowe opracowania i aranżacje.


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 36
Realizacja nbStudio