Strona głównaAktualnościArchiwum aktualności

Archiwum aktualności

Sortuj:

Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny

2011/08/27

tncerze_szkolenia

Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego
w Kielcach
 
ogłasza nabór na dwuletni

Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny
w zakresie : Tańca Współczesnego
na lata 2011/2012

60+kultura

2011/09/21

60+_kultura1


W najbliższy weekend, 24 i 25 września  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach  w ramach akcji „60+ kultura” odbędą się imprezy adresowane do Seniorów. Celem akcji jest wzmożenie aktywności kulturalnej ludzi powyżej 60 tego roku życia i zachęcenie ich do uczestnictwa w imprezach organizowanych przez naszą instytucję.

Wszystkich seniorów, którzy lubią tańczyć, zapraszamy na warsztaty taneczne oraz pokaz uczniów Szkoły Tańca „Charleston” Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

 

XI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

2011/09/15

dozynki_2011_6

XI Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie odbyły się 11 września w Skalbmierzu. Organizatorami niedzielnego wojewódzkiego Święta Plonów byli Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skalbmierzu. W samo południe dziękczynna msza święta w skalbmierskiej kolegiacie zainaugurowała całe wydarzenie. Honory starostów dożynek pełnili Danuta Kawalec i Andrzej Hart.  Nabożeństwo koncelebrowali diecezjalny duszpasterz rolników, ksiądz Tadeusz Szlachta oraz proboszcz skalbmierskiej parafii, ksiądz Marian Fatyga. O oprawę muzyczną liturgii zadbały chóry De Colores z Topoli i Primero Canto oraz Orkiestra dęta ze Skalbmierza.

8. EUROPEJSKI FESTIWAL FILMOWY INTEGRACJA TY I JA W KINACH STUDYJNYCH

2011/08/23

integracja_ja_i_ty_2011_plakat

Szanowni Państwo,
W  imieniu organizatorów 8. Europejskiego Festiwalu filmowego INTEGRACJA TY I JA
odbywającego się Koszalinie w terminie 6-10.09.2011  zwracamy się  propozycją  zaprezentowania nieodpłatnie filmów festiwalowych na ekranie Państwa kina.
Proponujemy  2 DNI z 8.Europejskim Festiwalem  Filmowym INTEGRACJA  TY I JA w dniach 7-8.09.2011.

Ogłoszenie o naborze na Podyplomowe Studia Etnomuzykologiczne, Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego

2011/09/05

Podyplomowe Studia Etnomuzykologiczne
Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego


 instytut_muzykologii

Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego w chwili obecnej skupia najliczniejsze środowisko etnomuzykologów w Polsce. Na stałe pracują tu:
prof. dr hab. Sławomira Żerańska-Kominek, dr hab. prof. UW Piotr Dahlig,
dr hab. prof. UW Anna Gruszczyńska-Ziółkowska, dr Tomasz Nowak, mgr Dawid Martin.
Z Instytutem współpracują prof. dr hab. Anna Czekanowska-Kuklińska, dr Weronika Grozdew, mgr Jacek Jackowski. W tej placówce wykształciła się większość polskich etnomuzykologów znanych z instytucji nauki i kultury oraz publicystyki. Dziś Instytut Muzykologii UW zaprasza wszystkich tych, którzy nie mieli możliwości kształcić się w zakresie etnomuzykologii na studiach stacjonarnych.

Wernisaż wystawy Świętokrzyski barok w obietywie

2011/08/31

ulotka 2.jpg

Dyrektor  Wojewódzkiego Domu Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną: „Świętokrzyski  barok w obiektywie”, która będzie dostępna dla zwiedzających od 16 września na Holu Dolnym WDK.

Wystawa Rafała Olbińskiego HANDLARZ SNÓW

2011/08/03

handlarz_snow_1

"Tworząc obraz, chcę zaprosić widza do mojego świata, wywołać u niego niepokój, refleksję, rozpocząć jakąś opowieść..." Rafał Olbiński
Handlarz snów – Rafał Olbiński - to tytuł wystawy plakatów Rafała Olbińskiego, którą można zobaczyć w Galerii PIK Wojewódzkiego Domu Kultury w dniach od 3 do 31 sierpnia 2011 roku. Motywem przewodnim wystawy jest kobieta widziana oczami artysty, jej piękno, tajemniczość i oczywiście dominacja nad światem mężczyzn.

Szkoła Tańca Charleston WDK Kielce

2011/07/06

 

organizuje:

- wakacyjny, błyskawiczny kurs tańca towarzyskiego I stopnia, rozpoczęcie zajęć 26 lipca 2011 r o godz. 17.30 (zajęcia we wtorki i czwartki o godz. 17.30)

- kurs tańca towarzyskiego I stopnia, rozpoczęcie 8 września 2011r ( zapisy w czwartki o gdoz. 17.30 )

- kursy przygotowujące do zdobycia Brązowej, Srebnej i Złotej Odznaki KSTT

 

Informacje i zapisy pod numerem telefonu 698 655 680, 516 959 546

 

 

Wojewódzka Parada Orkiestr Dętych

2011/06/28

parada_orkiestr

Wojewódzka Parada Orkiestr Dętych

26 czerwca 2011r w ramach obchodów Święta Kielc odbyła się Wojewódzka Parada Orkiestr Dętych. Wzięły  w niej udział: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Morawicy, Suchedniowska Orkiestra Dęta, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Nowiny” oraz Orkiestra Dęta OSP z Dzierążni. Parada rozpoczęła się wymarszem spod Kieleckiego Centrum Kultury, gdzie przy paradnych dźwiękach orkiestry udały się deptakiem ulicą Sienkiewicza na Plac Czterech Pór Roku.


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 2
Realizacja nbStudio