Strona głównaOgólnopolski Festiwal Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej2014

2014

OFZAP 2014 - plakat

W dniach 27–29 czerwca 2014 r. do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach po raz kolejny zawitają najlepsze polskie zespoły folklorystyczne. Będą walczyły o "Świętokrzyską zapaskę" – Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej.

Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej Wojewódzki Dom Kultury będzie gościł zespoły – reprezentacje każdego regionu Polski, zgłoszone przez regionalne KSOWy. Artyści wystąpią w konkursie o "Świętokrzyską zapaskę" – Grand Prix festiwalu oraz w koncercie plenerowym, w miejscu wskazanym przez organizatora.

Najlepsze zespoły zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi ufundowanymi przez Regionalny Sekretariat Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Kielcach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tradycyjnych tańców ludowych na to uroczyste święto folkloru – na przesłuchania konkursowe oraz koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej, który odbędzie się 29 czerwca w Sali Widowiskowej WDK (początek o godz. 11).

Wstęp wolny.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 150
Realizacja nbStudio