Strona głównaKino FENOMENSYLWESTER W KINIE FENOMEN - 31 XII 2019

SYLWESTER W KINIE FENOMEN - 31 XII 2019

SYLWESTER 31.12.2019


Sylwestrowe rendez-vous „Nad dachami Paryża” w kinie Fenomen!

Zapraszamy wszystkich naszych widzów i sympatyków – i frankofilii i tych najzwyczajniej w świecie spragnionych dobrej zabawy – pozytywnych emocji i miłych dla uszu dźwięków – na Sylwestrowe rendez vous w kinie Fenomen.


Przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji:


- najpiękniejsze francuskie przeboje zaśpiewa dla Państwa Anna Hamela w towarzystwie Sebastiana Kalwata (gitara),

- popis swoich muzycznych umiejętności zaprezentuje Yann Bouillon - francuski muzyk, grający na akordeonie diatonicznym,

 


- przedpremierowo wyświetlimy film „Poznajmy się jeszcze raz” z plejadą gwiazd francuskiego kina: Fanny Ardant, Danielem Auteuil i Guillaumem Canetem,


- zaprosimy Państwa do udziału w konkursach z nagrodami,


- Nowy Rok przywitamy kieliszkiem pysznego szampana!

Cena pojedynczego biletu w przedsprzedaży: 70zł, od 9 grudnia: 90zł.

 

Bilety dostępne tylko w kasie kina Fenomen.

 

Anna Hamela jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów. Pisze i śpiewa głównie w języku francuskim, chociaż z równą pasją komponuje polskie utwory. Jej piosenki trafiają do osób ceniących wysoką jakość obcowania ze sztuką. Pomagają otworzyć się na piękno życia i wydobyć sens z każdej chwili “zwykłego” dnia. Na scenie tworzy niepowtarzalny klimat będący połączeniem delikatnej, kobiecej subtelności i charyzmy.  Niezwykłe melodie piosenek Anny, opowiedziane bez żadnych kompromisów, trafiają prosto do serca,
napełniając nas swym szczerym i pełnym wiary przekazem. W Sylwestra wykona standardy piosenki francuskiej artystów, takich jak Edith Piaf, Joe Dassin, Mireille Mathieu, Indila, ale także piosenki z płyty Anny, jej autorskie kompozycje, min. "Les sept couleurs".
Piosenka ta została hymnem Międzynarodowej Konferencji dotyczącej dzieci i młodzieży. Konferencja miała miejsce w Madrycie tego roku we wrześniu, gdzie Anna stała się laureatką nagrody Galileo Les Jeunes Du Monde Uns Awards Art And Music On Shared Values. Będzie także kilka piosenek kabaretowych, które wykonywała podczas dwukrotnego już w tym roku, występu z Kabaretem Hrabi.

Anna Hamela jest laureatką programu "Szansa Na Sukces" Elżbiety Skrętkowskiej i Wojciecha Manna, którą wygrała piosenką "Ta sama chwila", z udziałem zespołu Bajm.
Ma na swoim koncie wiele wygranych konkursów i sukcesów na koncertach
zagranicznych. Akompaniować będzie jej wieloletni przyjaciel - Sebastian Kalwat

Sebastian Kalwat
posiada tytuł magistra sztuki uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na gitarze gra od kilkunastu lat zbierając szlify m.in u znakomitego gitarzysty Piotra Resteckiego.

 

„Poznajmy się jeszcze raz”

reż. Nicolas Bedos

komediodramat | Francja | 2019 | 115 min.
wyst.: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Fanny Ardant

 

Opis filmu:

Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater „Poznajmy się jeszcze raz” gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną. Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat „O północy w Paryżu” i urzekającą niewinność „Amelii”.

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (w tej roli Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.

„Film, któremu nie można się oprzeć”, „Dowcipny i radosny” – tak pisali krytycy po pokazach „Poznajmy się jeszcze raz” w Cannes i Toronto. Zachwyciła rewelacyjna obsada (poza Ardant i Auteuil’em wystąpił tu także Guillaume Canet) i błyskotliwy scenariusz, a także lekkość, z jaką reżyser Nicolas Bedos dotyka uniwersalnych tematów: miłości, przemijania, pokoleniowych różnic. Pełen humoru przebój francuskiego kina działa jak filmowy afrodyzjak, przypominając, że najlepsze czasy i najpiękniejsze chwile to te, które przeżywamy teraz.


   

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 40
Realizacja nbStudio