Strona głównaKino FENOMENKINO FENOMENALNYCH KOBIET

KINO FENOMENALNYCH KOBIET

kfk

My, kobiety mamy swoje upodobania i od czasu do czasu lubimy kino sentymentalne, lżejszego kalibru i świadomie takie wybieramy, by móc się pośmiać, zrelaksować albo wzruszyć do łez. Dlatego istnieje taki nieformalny gatunek filmowy jakim jest kino kobiece. Babskie filmy są często zwariowane albo ponad miarę wzruszające, ale nam to nie przeszkadza – bez względu na wykształcenie i status społeczny idziemy do kina i zaśmiewamy się z ekranowych wygłupów znanych gwiazd lub płaczemy na melodramatach. Takie właśnie są kobiety.
Wzruszające lub zabawne, ambitne lub lekkie. Już nie musisz przeszukiwać setek stron w poszukiwaniu dobrego filmu – zapraszamy Cię na Kino Fenomenalnych Kobiet.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w kinie Fenomen. Każdorazowo zaprosimy fascynujących gości oraz obejrzymy naprawdę dobry film. Ponadto gwarantujemy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz drobny poczęstunek przy lampce wina :).
Projekt współorganizujemy z inicjatywą społeczną "Świętokrzyskie jest kobietą"
Szóste spotkanie odbędzie się 24 października, o godzinie 18:00.
Bilety 20 zł.


W programie:
*Spotkanie z fenomenalną kobietą

*Jedyny pokaz filmu dokumentalnego o pięciu aktywistkach w reżyserii Barbary Miller "Cała przyjemność po stronie kobiet" - uznany przez publiczność za najlepszy film 16. edycji Millennium Docs Against Gravity.


CAŁA PRZYJEMNOŚĆ PO STRONIE KOBIET
24 PAŹDZIERNIKA: 18:00

cała przyjemnosc psk

reż. Barbara Miller
dokumentalny | Szwajcaria, Niemcy | 2018 | 97 min.


Czego pragnie kobieta? Kim jest kobieta? – to jedne z najczęściej dyskutowanych tematów we współczesnej kulturze. Jednak odpowiedź jest o tyle paradoksalna, że w zdecydowanej większości udzielają jej mężczyźni. Dlatego też wciąż istnieje przyzwolenie na kulturę gwałtu, podrzędność kobiet w strukturach władzy największych religii, przekonanie o obsceniczności wizerunku waginy w przestrzeni publicznej (wobec całkowitej neutralności penisa) czy instytucję obrzezania kobiet. Na całym świecie miliony kobiet są wciąż okaleczane, gwałcone, molestowane czy karane, bo to mężczyźni decydują w ich imieniu. Dlatego reżyserka oddaje głos kobietom...
Rokudenashiko, japońska artystka, staje przed sądem za wydruki 3D swojej waginy. Deborah Feldman, ucieka wraz ze swoim synem z ortodoksyjnej społeczności chasydów na Brooklinie, by móc decydować o swoim losie. Leyla Hussein prowadzi w Londynie warsztaty dla sudańskich kobiet, by uświadomić im piekło, na jakie skazują swoje córki. Doris Wagner opowiada o molestowaniu przez księdza. Vithika Yadov uświadamia młodych Hindusów o kobiecej przyjemności seksualnej. Te kobiety wypowiedziały posłuszeństwo patriarchatowi.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 282
Realizacja nbStudio