Strona głównaKino FENOMENSZKOLNE HALLOWEEN W KINIE FENOMEN - 31 PAŹDZIERNIKA 2018

SZKOLNE HALLOWEEN W KINIE FENOMEN - 31 PAŹDZIERNIKA 2018

Szkoły

Kino Fenomen wzywa wszystkie Szkoły Podstawowe do udziału w fenomenalnym Halloween!
 

Przygotowaliśmy dwa pokazy, które odbędą się 31 października 2018 r. o godzinie 9:00 i 11:30. Po seansach będą czekać na dzieci warsztaty z robienia ozdób na Halloween oraz słodki poczęstunek.


Ponadto fotograf z upiorną ścianką zdjęciową, będzie robił pamiątkowe zdjęcia. Przekażemy je opiekunom w wersji elektronicznej, najwcześniej dzień po pokazie.


Bilety w cenie 10 zł od ucznia.

 

MAŁA CZAROWNICA (PREMIERA 26.10.2018)
WIEK: 7+  CZAS TRWANIA: 103 min
Zwiastun filmu:

https://youtu.be/vumM_DKSeMA

Opis:
Mała czarownica naprawdę chce tańczyć z innymi czarownicami podczas Nocy Walpurgi – corocznego sabatu, ale ma zaledwie 127 lat i jest na to o wiele za młoda. Dziewczyna potajemnie skrada się na  imprezę, by spełnić swoje marzenie, ale zostaje przyłapana i za karę musi nauczyć się wszystkich zaklęć Wielkiej Księgi Czarów w ciągu zaledwie roku! To może być trudne bo mała czarownica wcale nie jest chętna do nauki. Czy uda jej się udowodnić swoje umiejętności?

POTENCJAŁ EDUKACYJNY FILMU:

"Mała Czarownica" to przede wszystkim opowieść o samodzielnym kreowaniu światopoglądu i nauce odróżniania dobra od zła. Główna bohaterka staje przed poważnym dylematem moralnym i musi zdecydować czy posłusznie wykonywać polecenia innych, czy też wziąć odpowiedzialność za własne decyzje i odważnie stanąć po stronie wyznawanych przez siebie wartości.Film ma duży potencjał edukacyjny w dyskusji o wartościach takich jak: odwaga w przeciwstawianiu się złu, odpowiedzialność, bezinteresowna pomoc, szacunek. Wybór przed jakim staje Mała Czarownica dotyczący tego, czy posłuchać innych i skrzywdzić dzieci, czy też stanąć po stronie dobra i pomocniczości, może być dobrą okazją do wprowadzenia pojęcia konformizmu rozumianego jako pochopne uleganie wpływom innych.

Ilość miejsc ograniczona! Rezerwacje pod nr tel. 41 365 51 48/49

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 99
Realizacja nbStudio