Strona głównaKino FENOMENMiędzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB - 11-21.06.2018

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB - 11-21.06.2018


Kinolub

Od poniedziałku, 11 czerwca, do czwartku, 21 czerwca – studyjne kino “Fenomen” zaprasza na festiwalowe pokazy filmów dla dzieci i młodzieży, w ramach: KINOLUB – Festiwalu Filmów Dla Dzieci i Młodzieży!

WSTĘP NA PROJEKCJE JEST BEZPŁATNY!

Projekcje odbędą się w godzinach dopołudniowych, po seansach - dla najmłodszych grup – w holu kina odbędą się mini warsztaty plastyczne.

 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o przesyłanie zgłoszeń klas / grup chętnych do udziału w projekcjach drogą mailową: kino@wdk-kielce.pl

lub pod numerami telefonów: 41 36 55 148 / 149

 

Program projekcji festiwalowych:

11.06 poniedziałek:

godz. 9:00
CZAS BUNTU
(kategoria wiekowa 11+)
filmy krótkometrażowe, 98 min.

czas_buntu

Opis zestawu:
Ciężko przyzwyczaić się do panujących zasad, szczególnie w okresie dorastania, czyli czasie wszechobecnego buntu i negowania istniejących reguł. Czasami ma to pozytywny skutek, jak w przypadku Marii zaprzyjaźniającej się z żołnierzem wrogiej armii („Prezent”) czy Maradony jednoczącego uchodźców i wojskowych poprzez mecz piłki nożnej („Mecz”). O trudnościach życia codziennego przekona się John ruszający po raz pierwszy do szkoły („Schoolyard Blues”), a także Tilak zbierający wszelkie fundusze na planowaną edukację („Nadzieja”), a nawet walcząca z niesfornymi kosmykami Carol („Włosy”). Zakorzenione w nas stereotypy zwalcza Tolu („Tolu”) ruszająca na połów, by utrzymać rodzinę oraz nieśmiały Frederico, który zaprzyjaźnia się z senegalskim imigrantem, a tak naprawdę utalentowanym artystą, czego nikt nie zauważa („Ślad”)
12.06 wtorek

godz.8.30
ULGA
(kategoria wiekowa 9+)
Indie, 2017, 118 min.

ULGA


Opis filmu:

8-letni Pichku mieszka w slumsach Delhi. Marzy o lepszym życiu i o tym, by mieć w domu… toaletę. Pomimo wielu przeszkód, dzięki uporowi i umiejętności zjednywania sobie ludzi, staje się bohaterem swojej społeczności. Historia, choć osadzona w egzotycznych Indiach, dotyka uniwersalnych wartości i prawd. Mówi o tym, że choć życie bywa trudne, nie należy się poddawać i rezygnować z marzeń, gdyż te spełniają się czasem w zaskakujący sposób. Film utrzymany jest lekkim w tonie, jest pełen barw i muzyki.  


godz.11
21 DNI PÓŹNIEJ
(kategoria wiekowa 11+)
Iran, 2017, 90 min.

21 DNI PÓŹNIEJ


Opis filmu:

Nastoletni Morteza marzy o karierze filmowca. Choroba matki sprawia jednak, że musi wybrać pomiędzy pasją a odpowiedzialnością wobec rodziny. „21 dni później” to uniwersalny film o odwadze, poświęceniu i trudnych wyborach. To dramat z elementami humoru, który trzyma w napięciu do ostatniej minuty.   


14.06 czwartek

godz.9.00
WŚRÓD SWOICH
+ plastyka
(kategoria wiekowa 6+)

filmy krótkometrażowe, 81 min.

WŚRÓD SWOICH

Opis zestawu:

Rodzina to również inni ludzie należący do niej z wyboru jak w przypadku chłopca, który przez przypadek staje się częścią szalonej rosyjskiej rodziny („Przybysz”), a także Candela pokazująca świat niewidomemu Tito („Kolory”). Rodzina to także chwile zwątpienia, gdy nie zauważamy innych („Zagrajmy!”) czy lekcja odpowiedzialności („Piłka”)


godz.11.00
WAŻNE WYBORY
(kategoria wiekowa 15+)
filmy krótkometrażowe, 90 min.

WAŻNE WYBORY

Opis zestawu:

Być nastolatkiem nie jest łatwo. Nakazy, zakazy, nadzór dorosłych… I cały świat przeciwko. To czas, kiedy młodzież buntuje się przed traktowaniem ich jak dzieci, a egzekwuje dorosłość. To też czas, kiedy młodzi w obliczu przeciwności starają się je pokonywać i dążyć do własnych celów.

Ronald trenowany przez ojca na piłkarza odważy się przeciwstawić woli rodzica („Plan”), podobnie jak i kostka wyglądająca inaczej niż reszta okolicznego świata („Dziwak”). Coco („Wannabe”) i Naomi („Wybór”) przejdą wyboistą drogę do znalezienia własnego ja, a grupa dzieciaków („Biegnij ile sił”) odkryje siłę przyjaźni. Nieśmiały Sam (“W panice - randka”) umówi się na randkę z dziewczyną, ale co zrobi gdy sparaliżuje go strach? Antek spróbuje pokanać przeszkody w drodze na spotkanie z ukochaną (“Rezerwacja”), a Bassam przekona się czy miłość i przesądy idą w parze (“Anna i Bassam”). 

 

 

18.06 poniedziałek

godz.9.00

FOTKA + plastyka
(kategoria wiekowa 6+)

Ekwador, 2017, 75 min.

FOTKA

Opis filmu:

Antonia spędza lato nad morzem. Tam pod okiem surowego dziadka ma uczyć się matematyki. Na szczęście jednak czas spędzi nie tylko nad książkami. Pewnego dnia dziadek przekazuje jej swój stary aparat fotograficzny Polaroid. Można nim zrobić jedynie osiem zdjęć. Tak rozpoczyna się pełna przygód podróż po osiem najciekawszych wspomnień z wakacji.

 

godz.11.00
NOUR

(kategoria wiekowa 15+)

Liban, 2017, 93 min.

NOUR


Opis filmu:

Kiedy 15-letnia Nour zostaje zmuszona do poślubienia Maurice’a, którym gardzi, jej beztroską młodość zastępują domowe obowiązki i poczucie uwięzienia. Nour opłakuje utracone dzieciństwo i marzenia. Czy uda jej się pogodzić z trudnym losem?

 

21.06 czwartek

godz.10.00
PRZYJAŹŃ
+ plastyka
(kategoria wiekowa 4+)

filmy krótkometrażowe, 55 min.

PRZYJAŹŃ


Opis zestawu:

Przyjaźń to bardzo ważna i potrzebna relacja w życiu każdego człowieka, zwłaszcza maluszka wkraczającego w samodzielne życie. Wiedzą o tym kameleon Camila („Spotkania”) poszukująca przyjaciół, zagubiona sówka („Zagubiony”), której z pomocą przychodzi wiewiórka oraz malutki mieszkaniec walizki („Kieszonkowy ludek”) wspierający niewidomego. 

O tym, że wolność to ważny element relacji dowie się król pragnący posiadać niespotykane zwierzę („Jednorożec”), co potwierdzi sympatyczny Ralph opowiadający o niekoniecznie przyjaznych dinozaurach („Ralph I dinozaury”). A na deser maluchy przypomną, że śnieg pochodzi wprost z anielskiego nieba („Śnieżynki”), a niania utuli nas do snu („Bajki niani”.)

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 740
Realizacja nbStudio