Strona głównaKino FENOMENWidnokrąg Dobrego Kina: listopad 2017

Widnokrąg Dobrego Kina: listopad 2017

 

WIDNOKRĄG DOBREGO KINA

Kino Fenomen zaprasza na cykliczne środowe spotkania z kinem niekomercyjnym i artystycznym, będące kontynuacją letnich przeglądów filmowych odbywających się w naszej placówce.

 

BIEGACZE

BIEGACZE

reż. Łukasz Borowski | Polska, 2017, dokumentalny, 72 min.

8 LISTOPADA: 16:00 | 15 LISTOPADA: 18:00
29 LISTOPADA: 20:00

Zwiastun...

Podczas wyścigu uczestnicy pokonują ponad 240 kilometrów. Przez dwie doby biegacze nie śpią, nie mają przystanków, nawet posiłki przyjmują, biegnąc. Ci, którzy docierają na metę, odczuwają wielką euforię. Bardzo szybko zaczynają myśleć o kolejnym biegu ekstremalnym. Dokument "Biegacze" przybliży widzowi stan ekstremalnego wysiłku fizycznego i momenty kryzysów psychicznych, z którymi muszą się mierzyć biegacze. Przynajmniej w części pozwala to widzom na przeżycie niezwykle intensywnych emocji, które stają się udziałem ultramaratończyków...

 

ŁAGODNA

ŁAGODNA

reż. Sergiej Łoźnica | dramat | Francja | 2017 | 143 min.
wyst.: Vasilina Makovtseva, Marina Kleshcheva, Lia Akhedzhakova

8 LISTOPADA: 17:30 | 15 LISTOPADA: 19:30
29 LISTOPADA: 15:30

Zwiastun...

„Łagodna” to trzeci fabularny film Siergieja Loznitsy (“Szczęście ty moje”; „We mgle”). Inspirowana nowelą Dostojewskiego opowieść prowadzi nas w krainę zbrodni bez kary. Na prowincji we współczesnej Rosji kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy, otrzymuje zwrot paczki, którą wysłała do męża przebywającego w więzieniu, bez wyjaśnienia. Postanawia sama pojechać do ukochanego. Trafia do miasta-więzienia rodem z Kafki. Urzędnicy odmawiają jej udzielenia informacji. Ciągle słyszy: „tajemnica państwowa”. Jej droga wiedzie przez kolejne kręgi piekła skorumpowanej Rosji – czy jest jeszcze ktoś, komu mogłaby zaufać?

 

OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI

OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI

reż. Bouli Lanners | komedia, kryminalny | Belgia, Francja | 2016 | 98 min.
wyst.: Albert Dupontel, Bouli Lanners, Suzanne Clement

8 LISTOPADA: 20:00 | 15 LISTOPADA: 16:00
29 LISTOPADA: 18:00

Zwiastun...

Cochise i Gilou, przyjaciele i zawodowi łowcy nagród, otrzymują zlecenie odzyskania telefonu komórkowego, który zawiera informacje kompromitujące jego wpływowego właściciela. Poszukiwania zaprowadzą ich do przedziwnego miasteczka i jego jeszcze dziwniejszych mieszkańców. Na ich drodze staną romantyczni bezdomni Esther i Willy, spragniona miłości samotna kobieta, tajemniczy mężczyzna, który nazywa siebie Jezusem i… lokalni gangsterzy. Jak Cochise i Gilou odnajdą się w tej skomplikowanej sytuacji? I czy zdążą wykonać zadanie przed zapowiedzianym w telewizji końcem świata?

 

Bilety na Widnokrąg Dobrego Kina w cenie
10 zł

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 188
Realizacja nbStudio